reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes EQC incelemesi

“Hey Mercedes” gelecekle tanışma vakti; Mercedes EQC 400 4Matic incelemesi

 - Güncelleme: 23 Mayıs 2021 18:35

Markasının yeni dönem elektrik atılımındaki ilk üyesi olan Mercedes EQC 400 4Matic, sorularımıza cevap aldığımız dört gün boyunca konuğumuz oldu.

Bugün otomobil pazarına baktığımız zaman tarihi ne kadar yeni veya eski olursa olsun her marka için tek bir ortak odak noktası karşımıza çıkar; “Elektrik”. Bu yarış her ne kadar son birkaç yılda kızışsa da bazı üreticilerin ellerini çabuk tutma planlarını kısıtlı süre içerisine yayarak yola aktardığına şahit oluyoruz. 1800’lü yılların sonlarından beridir bir şekilde adını yollara yansıtan Mercedes, günümüzdeki trendi kendinden önce grup altındaki markalara yayarak nabız yoklamayı tercih etti.


O dönem hala CEO görevini sürdüren Dieter Zetsche, bugün Mercedes’in de kullandığı EQ markasının ilk olarak Smart modelleriyle ürün gamına yansıtılacağını duyurmuştu. 2017-2018 aralığında kullanıcıları bekleyen bu modeller sonrasında hazırlıkların divası olacak ilk elektrikli Mercedes için de geri sayım başlamış oldu. 2019 ise marka geleceğinde bir alt oluşum niteliği taşıyan EQ’nun Mercedes yıldızıyla buluştuğu dönem olarak kayıtlara geçti. Bugün amiral gemisine de kavuşan elektrik ürün gamının ilk temsilcisi olan Mercedes EQC, uzun süren meraklı bekleyişimizi sonlandırarak yaklaşık dört gün boyunca konuğumuz oldu.