reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp Telegram

WhatsApp düşüyor; işte ocak ayının en çok indirilen uygulamaları

WhatsApp tarafındaki gizlilik endişeleri üzerinden düşerken, rakipler yükselmeye devam ediyor. İşte açıklanan son rakamlar.

Sensor Tower araştırma şirketinin oyunları hesaba katmayarak hazırladığı listeye göre 2021 Ocak ayının en çok indirilen uygulaması Telegram oldu. İkinci sırada TikTok, üçüncü sırada Signal, dördüncü sırada ise Facebook yer alıyor. WhatsApp ise ocak ayında düşüş görerek genel tabloda beşinci sırada kendisine yer buluyor. Bunun arkasındaki nedeni ise herkes artık biliyor. Firma yeni gizlilik politikası üzerinden gerçekten çok büyük bir darbe almış durumda. WhatsApp’ın yeni gizlilik politikası hemen devreye girmeyecek çünkü gelen tepkiler nedeniyle ertelendi. Ancak yine de çok büyük bir kitle Telegram ve Signal’e hali hazırda kaymış durumda. Bu açıdan WhatsApp’ın düşüşü sürecektir yorumu yapılıyor.

WhatsApp Telegram

Telegram, WhatsApp özelinde bir yenilik getirmişti

WhatsApp geriye düştüğü için hatırlarsınız ocak ayının üç haftasında Signal uygulamasına 7,5 milyon yeni kullanıcı geçmişti. Burada en büyük kazanım daha önce de söylediğimiz gibi Telegram tarafında olmuştu. Uygulama ilk üç haftada tam 25 milyon yeni kullanıcı kazanmıştı. Bundan dolayı Telegram önemli bir özellik geliştirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Artık herkes için aktif edilen özellik, kişilerin iOS ve Android tarafında WhatsApp görüşme arşivlerini Telegram’a aktarmasına / taşımasına imkan tanıyor. Bu sayede yeni platforma geçerken sıfırdan bir başlangıca gerek kalmıyor. Bu güzel bir özellik çünkü çoğu kişi için arşiv içerikleri büyük önem arz ediyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti