reklamı kapat

POPÜLER

Ethereum

Ethereum madencileri gözünü RTX’li oyuncu dizüstülerine dikti

Ethereum madencileri yüzünden Nvidia’nın yeni nesil RTX’li oyuncu dizüstülerinde ciddi bir stok sorunu yaşanacak gibi görünüyor.

Advertisement

Kripto para dünyası son dönemde hiç olmadığı kadar hareketli. Bu yüzden alanın “madencilik” tarafına da ilgi yeniden artmış durumda. Koronavirüs nedeniyle standart ekran kartı bulamayan birçok Çin merkezli madenci de Nvidia’nın yeni GeForce RTX 30 serisi çok güçlü ekran kartlarına sahip oyuncu dizüstüler ile Ethereum çıkarmaya başladılar. Sızan fotoğraflarda onlarca farklı yeni nesil dizüstünü bir araya getirdikleri görünen madenciler, bu yüzden yukarıda da dediğimiz gibi çok ciddi bir stok sorunu oluşturacaklar gibi görünüyor. Çünkü korona nedeniyle halen birçok firma tam kapasite üretim yapamıyor. Birçok teknolojik ürün bulunamıyor, bulunanlar da çok pahalıya satılıyor. Türkiye’de bile bazı ekran kartlarının fiyatları son 1 ay içerisinde tam iki katına çıkmış durumda. Kurdukları sistemlerde ucuz laptoplar kullanmayan bu madencilerin süreçten harcadıkları elektrik de göz önüne alındığı zaman ne kadar kazandığı oldukça merak uyandırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bitcoin ve Ethereum için son rakamlar şöyle

Bitcoin şu an 40 bin dolara oldukça yaklaşmış durumda. 40 bin dolar üzerinden değerlendirdiğimiz zaman 1 bitcoin tam 282 bin TL ediyor. Bitcoin’in en yakın rakibi Ethereum ise şu an 1.635 dolarlık bir değere sahip. 1 Ethereum şu an neredeyse 12 bin TL seviyesinde geziyor.

İlginizi Çekebilir

Geleceğin robotlarını dans ederken izleyin