reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk Tesla Apple

Elon Musk’tan en iyi karbon yakalama teknolojisine 100 milyon dolar

Kısa süre önce dünyanın en zengin insanı olmasıyla büyük ses getiren Elon Musk, havadaki karbondioksiti yakalamak istiyor.

SpaceX ve Tesla ile geleceğe yönelik önemli adımlar atan Elon Musk, Twitter’dan sürpriz bir açıklama yaptı ve havadaki karbondioksiti yakalamak adına geliştirilen en iyi teknolojiye tam 100 milyon dolar bağış yapacağını açıkladı. Musk bu konuda detayları önümüzdeki hafta vereceğini belirtiyor ve bu teknoloji gerçekten çok büyük önem arz ediyor. Karbon yakalama olarak da geçen süreç, küresel ısınmanın etkisini azaltmak ve sert iklim değişikliklerini önlemek adına çok hayati bir noktada bulunuyor. Her ülkenin karbon salınımını azaltması gerekiyor, bunun için ciddi şekilde çabalayanlar da bulunuyor ancak bunlar yeterli gelmiyor. Havadaki karbondioksiti yakalamak için gerçekten ayrı sistemlere şu an çok büyük ihtiyaç bulunuyor. Eğer bu konuda büyük adımlar atılmazsa, Dünya gelecekte yaşanabilir bir yer olmaktan çıkacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elon Musk, en son bir Apple ve Tesla açıklaması ile çok ses getirmişti

Musk geçtiğimizi aylarda, Twitter üzerinden Model 3 programındaki en zorlu dönemde Tesla’yı Apple’a satmak adına CEO Tim Cook’la görüşme talebinde bulunduğunu ancak reddedildiğini açıkladı. Apple’ın daha doğrusu Tim Cook’un, satın alacak güçleri olmasına ve Tesla’nın değeri Model 3 üretim sorunlarının olduğu dönemde şimdiden çok daha düşük olmasına rağmen neden bu konuya sıcak yaklaşmadığı halen bilinmiyor. Bir ara yatırımcıların dahi Tim Cook’a “Tesla’yı satın alın” şeklinde baskı yaptığı biliniyor. Ancak Apple bu konuda kendi yolunu kendisi çizmek istemiş gibi görünüyor. Biliyorsunuz Apple aktif olarak Hyundai desteğiyle kendi elektrikli otomobilini üretiyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın en yeni kablosuz kulaklık modeli