reklamı kapat

POPÜLER

Avengers 4 öncesi Captain Marvel açıklaması

Avengers 4 öncesi hayranları endişelendiren Captain Marvel açıklaması

Avengers 4 düğümlerini çözmesi beklenen Captain Marvel, kendi filmi için gün sayıyor. Ancak bu film hayranların beklediğinden farklı olacak.

Avengers 4 öncesi en çok merak edilen filmlerden biri Captain Marvel. Avengers: Infinity War sonrası hikayeye dahil olmadan önce kendi hikayesini beyaz perdeye taşıyacak olan karakter, bize nasıl bir kahramana dönüştüğünü anlatacak. Ancak işler beklediğimiz gibi ilerlemeyebilir. Marvel Studios başkanı Kevin Feige, yaptığı açıklamada bizi farklı bir hikaye beklediğine dair ipuçlarını veriyor. Feige’in yaptığı açıklama şu şekilde: “Hikaye 1990’larda geçiyor ve karakterin orijin hikayesine odaklanıyor. Ancak bu çok farklı bir tarzda orijin hikayesi olacak ve bunu ortaya çıkarmak için sabırsızlanıyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Captain Marvel farklılaşıyor mu?

Feige’in açıklaması filmin diğer karakter kökeni filmlerinden ayrılacağına işaret etse de senaryo ile ilgili de haklı soru işaretleri oluşturdu. Geçmişte dizinin yardımcı yazarlarından Nicole Perlman yaptığı açıklamada “Çizgi romanlardan doğrudan bir adaptasyon yaparsak hikayesi Green Lantern’a çok benzeyecek. Elbette biz de bunu istemiyoruz. Yeniden düzenlenmesi gereken pek çok şey vardı.” demişti.

Perlman’ın bu açıklaması Feige’nin açıklamasıyla birleşince, karakterin kendi hikayesinde değişimler olacakmış izlenimi veriyor. Ancak durun, ipuçları sadece bununla sınırlı değil. Captain Marvel’ın yeni çizgi roman serisiyle filmin hemen öncesinde orijinal hikaye değiştirildi. Life of Captain Marvel serisinin dördüncü sayısında kahramanımız Carol Danvers’ın güçlerini aslında maruz kaldığı uzay kazasından almadığı yazıldı. Yeni seride Carol’ın annesinin aslında bir Kree olduğu ve Carol’ın da Kree-insan melezi olduğu ortaya çıktı. Carol’un maruz kaldığı kaza da ona güçler vermek yerine, halihazırda sahip olduğu güçleri “aktif hale” getirdi. Çizgi romandaki radikal değişim hayranlardan tepki çekmiş ve karakterin de bu zamana kadarki ana hikayesini bozmuştu. Bu açıklamaların üzerine çizgi romandaki bu değişim de düşünülünce, sanki Captain Marvel, Avengers 4 öncesi hikayesinde büyük bir değişime imza atacak gibi görünüyor. Kahramanın hayranları bundan ne kadar memnun kalır, meşhul. Film 8 Mart 2019‘da vizyondaki yerini alacak.

İlgili video

Filmin fragmanı