reklamı kapat

POPÜLER

captain marvel

Avengers Endgame yazarlarının Captain Marvel açıklaması

Avengers Endgame öncesinde tanıştığımız Captain Marvel senaryoda pek de önemli bir yere sahip değildi. Peki bu şaşırtıcı kararın nedeni neydi? Merak edilen soruya Avengers Endgame’in yazarları cevap verdi.

Marvel stüdyoları hemen Avengers Endgame öncesinde bizlere Carol Danvers’ı tanıtmayı tercih etti. Bu sebeple izleyiciler Captain Marvel’ın hikayede çok önemli bir yeri olmasını bekliyordu. Avengers Endgame’in bu beklentileri karşılamadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Pek çok seyirci bu karardan memnun olsa da, neden Captain Marvel’ın hikaye içindeki yeri azdı, merak ediyor. Bu soruya en ayrıntılı yanıt filmin senaryosunu kaleme alan Stephen McFeely ve Christopher Markus ikilisinden geldi.

Avengers Endgame’de Captain Marvel neden pek yoktu?

“Captain Marvel’ın Avengers Endgame’de yer alacağını en başından beri biliyorduk ancak karaktere dair elimizde çok az şey vardı. Brie Larson rol için seçilmişti. Ortada olan tek şey buydu. Çok güçlü bir karakteri hikayeye dahil etmek büyük bir zorluk. Yeni gelen karakterin diğerlerinin yapamadığını yapıp sorunu bir anda çözüvermesini istemiyorsunuz. O yüzden onu çok az göstermek de istemedik, herkesin sorununu çözen kişi haline de getirmek istemedik. Ayrıca Endgame’in en önemli amacı orijinal Avengers altılısına veda etmekti. Onları odağa alacak bir hikayede her şeyi çözen kişinin Captain Marvel olması hikaye anlatımı açısından kötü bir tercih olacaktı.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Doğrusu bu noktada Stephen McFeely ve Christopher Markus’un doğru olanı yaptığını düşünüyoruz. Gerçekten Captain Marvel’ın tüm problemleri çözmesi kolaya kaçmak olacaktı.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı