reklamı kapat

POPÜLER

Instagram’ın taht oyunları kadınlar arasında geçiyor

400 milyonun üzerinde kullanıcısı bulunan Instagram dün beşinci yılını kutladı. Bu kutlama da beraberinde en çok merak edilen sorulardan birini getiriyor: “Instagram’ın en çok takip edilen kullanıcısı kim?”

Instagram her ne kadar pek çok internet fenomenini bünyesinde barındırsa da en çok takip edilen kullanıcı medyada sık sık gördüğümüz bir isim. 49,7 milyon takipçiyle birinci sıraya oturan Taylor Swift, ne kadar güçlü bir hayran kitlesi olduğunu sayılarla gösteriyor. Taylor Swift’i ise 48,2 milyon takipçiyle sık sık absürt haberlerle görmeye alıştığımız Kim Kardashian takip ediyor. En çok takip edilen ilk beş hesabın devamında ise sırasıyla 47,3 milyon takipçiyle Beyonce, 46 milyon takipçiyle Selena Gomez ve 44,7 milyon takipçiyle Ariana Grande var.

Kim Kardashian’ı da klasik medya ünlülerine dahil edersek ilk beşte internet fenomeni olarak tanımlanan kimsenin olmaması dikkat çekiyor. Bir başka dikkat çeken detay ise Instagram tahtındaki rekabetin sadece kadınlar arasında olması. Popüler kültür ikonu haline gelen ünlüler hayranlarını her gün yaptıkları paylaşımlarla bilgilendirirken, hayranlarıyla iletişim şekilleri de böylelikle değişiyor. En basitinden ünlülerin kişisel hayatlarına dair ufak detayları herhangi bir dergide okuyamazken, Instagram hesabını açıp görebilirsiniz.

YORUMLAR