reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 6s
iPhone 6s
iPhone 6s

iPhone 6s ve Sony Xperia Z5 kamera karşılaştırması [Anket]

Sony, piyasaya sürdüğü fotoğraf makineleri ve kamera sensörleriyle uzun yıllar başarılı çalışmalara imza atıyor. Çoğu üretici akıllı telefonlarında Sony’nin kamera sensörünü tercih ediyor. Apple da Sony’nin kamera sensörünü tercih eden şirketler arasında yer alıyor. Apple kısa bir süre önce piyasaya sürdüğü iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın kameralarında da Sony üretimi sensörler kullanmıştı.

iPhone 4s modelinden beri tüm iPhone modellerinin arka kısmında 8 megapiksel kamera tercihinde bulunan Apple, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ta bu inadından vazgeçmiş ve yeni telefonlarına 12 megapiksellik kamerayı entegre etmişti. Sony ise kısa süre önce tanıttığı Xperia Z5 modelinde 23 megapiksel çözünürlük sunan bir kamera kullanmayı tercih etmişti. Popüler kamera benchmark internet sitesi DxOMark tarafından en iyi kameraya sahip akıllı telefon olduğu belirtilen Sony Xperia Z5 ile iPhone 6s’in kameraları karşı karşıya geldi.

SuperSaf TV isimli YouTube kanalının yapmış olduğu karşılaştırmada telefonların kameraları makro çekim, düşük ışık ve optik netleme konusunda karşılaştırıldı. 4K çözünürlüklü video kaydında Xperia Z5’in optik görüntüleme teknolojisi SteadyShot’a destek vermemesi bir takım titreşim sorunlarını beraberinde getiriyor.* iPhone 6s’in 4K çözünürlüklü video kaydında ise herhangi bir sorun göze çarpmıyor. Otomatik netleme performansına bakıldığında Sony Xperia Z5’in iPhone 6s’ten daha hızlı netleme yaptığı ve ses kayıt kalitesinde de daha başarılı olduğu görülüyor. İsterseniz lafı fazla uzatmayalım ve iPhone 6s ve Sony Xperia Z5’in kamera karşılaştırmasıyla sizleri baş başa bırakalım. Videoyu izledikten sonra haberin sonundaki anketi cevaplamayı unutmayın.

VİDEO

Sizce hangi telefonun kamerası daha başarılı?

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Önemli uyarı!
* Testi yapan kanalın video karşılaştırmasında kritik bir hata yaptığını anlaması üzerine Sony Xperia Z5 video testi tekrarlanmış. Yeniden çekilen Sony Xperia Z5 videosunu buradan izleyebilirsiniz.