reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

iPhone 6 camera

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’a ait yeni iddialar

Apple, her yıl piyasaya sürdüğü iPhone modelleriyle adından söz ettiriyor. Son olarak kısa bir süre önce iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ı satışa sunan Apple, bu telefonlarla dünya genelinde yüksek satış rakamlarına ulaştı.

Advertisement

Cupertinolu şirket, bu başarıyı bu yıl satışa sunacağı yeni iPhone modellerinde de sürdürmeyi planlıyor. Bu konuda çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Apple’ın iPhone 6s ve iPhone 6s Plus hazırlığı içinde olduğu bilinen bir gerçek. Geçtiğimiz kasım ayında yeni iPhone modellerinin kamera performansında büyük bir sıçrama olabileceğini aktarmıştık. The Tech Block isimli site, Apple’ın iPhone 6s ve 6s Plus’te kullanacağı kameraların çalışmalarına başladığını belirtmiş ve 2015 yılının eylül ayında satışa sunulması beklenen telefonların şimdiye kadarki en büyük kamera geliştirmeleriyle birlikte geleceğini ifade etmişti.

Çinli United News sitesinin haberine göre iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ta iki adet lens sistemi yer alacak. The Tech Block sitesinin de daha önce benzer açıklamada bulunması bu öngörünün doğru olma ihtimalini artırıyor. Yeni iPhone modellerinde kullanılacak sensörün daha çok ışık alıp, daha kaliteli görüntülere imza atacağı söyleniyor. iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ta yer alan F/2.2 diyafram değeri yerine yeni iPhone modellerinde F/2.0 veya F/1.8 diyafram değeri kullanılması kuvvetle muhtemel.

Baskıya duyarlı ekran teknolojisi
Apple’ın ayrıca kamera performansı haricinde yeni iPhone modellerinde yeni bir ekran teknolojisi kullanılacağı belirtiliyor. İlk olarak Apple Watch‘ta kullanılan basınç kuvvetini algılayan dokunmatik teknolojisinin yeni iPhone’larda yer alacağı dile getiriliyor. Bu teknolojinin iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’a gelmesi durumunda ekrana uyguladığınız basıncı ölçebilecek. Yeni iPhone’lar ekrana hafifçe dokunmanız ile güçlü bir şekilde bastırmanız arasındaki farklı algılayabilecek. Tabii bu konuşulan şeyler şu an için birer iddia niteliğinde.

Haberde kullanılan görsel iPhone 6’ya aittir