reklamı kapat

POPÜLER

touchwiz

Galaxy S6 çok daha sade bir arayüzle gelebilir

Uzun yıllardır TouchWiz arayüzüne sahip cihazlarını piyasaya süren Samsung, iddialara göre eleştirileri dikkate alarak yeni Galaxy S6 modelinde çok daha farklı bir arayüzle karşımıza çıkabilir.

Business Korea sitesinin aktardığı bilgilere göre Galaxy S6‘da kullanılacak olan arayüz, şu an kullanılan TouchWiz’e göre çok daha az bellek harcayacak. Bu da kullanıcıların yaptıkları işlemleri herhangi bir donmaya maruz kalmadan gerçekleştirmesini sağlayacak. Ayrıca ana özellikler çok daha güçlü hale getirilecek ve gereksiz özellikler telefondan çıkarılacak. İddialar bununla da sınırlı kalmıyor. Söylenenlere göre bahsi geçen arayüz o kadar sade olacak ki, neredeyse Nexus 6 gibi bir deneyim sunacak. Bu da Samsung’un Android’in özlerine dönmeyi planlıyor olabileceğini gösteriyor.

Bu söylenenlerin tamamı henüz bir iddia halinde ve herhangi bir kesinliği bulunmuyor. Bir diğer yandan TouchWiz’de oldukça fazla özelliği bir arada bulunduran ve özellikle de gelişmiş sensörlerini her yeni telefonda ön plana çıkaran Samsung’un sade bir tasarıma dönüş yapması zor gibi görünüyor. İddiaların gerçekliğini görmek için ise bir süre daha beklememiz gerekiyor.

YORUMLAR