reklamı kapat

POPÜLER

interaktif

Twitter’da interaktif korku oyunu dönemi

Herkesin elinde bir mobil cihaz olmadığı dönemlerde oldukça popüler ve “farklı” olan interaktif hikayeler barındıran kitaplar şimdi teknolojiyle beraber kendini internet üzerinde gösteriyor. Yaptığınız seçimlere göre ilerlediğiniz maceraları artık Twitter üzerinden de oynayabilirsiniz.

İnteraktif hikayeli kitaplar bir dönem için hem kitap okuma hem de oyun oynama kavramlarında farklı bir bakış açısı yaratmayı başarmıştı. Teknolojinin ilerlemesiyle internete taşınan interaktif hikayeler web tabanlı, metin arayüzlü oyunlara dönüşmüş ve bir internet sitesi üzerinden seçimlerinize göre maceranıza şekil verdiğiniz oyunlar halini almıştı. Aynı kavram kendini dijital oyunlarda da gösterip, bir dönüşüme uğradı. Şimdi interaktif hikayeler bir parça daha küçülerek Twitter’a taşınıyor.


Daha önce benzer örneklerini YouTube’da da gördüğümüz interaktif oyunların yeni örneği Terrence Eden‘dan geliyor. Twitter üzerinde başlattığı bu çalışma, katılımcıları kendi kendilerine şekillendirecekleri bir korku macera oyununa davet ediyor. Hikaye için 23 farklı hesap oluşturan Eden, hikayeler için Twitter hesaplarını da özel görsel ve isimlerle donatmış. Hikayelerde sunulan seçimlere göre hesaplar arasında geçiş yaptığınız oyun her ne kadar oldukça kısa olsa da bu türde yapımları özleyenler için nostaljik bir alternatif oluşturuyor. Ayrıca Eden, oyunu büyütmeyi ve geliştirmeyi de düşünüyor.

Eden’ın bu girişiminin daha önce Twitter üzerinden denendiğini belirtelim ancak Eden’ın hikayeler arası geçiş sistemi önceki uygulamalara göre çok daha başarılı ve reklam amaçlı değil.