reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 6s iPhone 11 Pro Max

iPhone 6s vs iPhone 11 Pro Max hız testinde karşı karşıya [Video]

Apple, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus‘ı 2015 yılının eylül ayında iPhone 11 Pro Max modelini ise geçtiğimiz yıl satışa sunmuşu. 2018 yılına kadar en çok kullanılan iPhone modelleri arasında yer alan modeller yüksek satış rakamlarına ulaşmıştı. 

Şirket, telefonların satışını 2018 yılının eylül ayında durdurmuştu. iOS 13 işletim sistemi kullanılabilen model, geçtiğimiz yıl satışa sunulan yeni iPhone modeliyle karşı karşıya geldi. YouTube kanalı PhoneBuff tarafından paylaşılan videoda yeni bir bataryaya sahip iPhone 6s modeli kullanıldığı belirtiliyor. 5 yıl önce satışa sunulan modelde A9 işlemcisi ve 2 GB RAM yer alırken, iPhone 11 Pro Max’te A13 Bionic işlemcisi ve 3 GB RAM yer alıyor. Eski iPhone modelinde iOS iOS 13.3.1, iPhone 11 Pro Max’in ise iOS 13.3.1 yüklü olduğunu söyleyelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 11 Pro Max, iPhone 6s modelinden ne kadar daha hızlı?

Eski iPhone modeli, yeni iPhone modelinin 2 dakika 41 saniye içinde tamamladığı testi neredeyse 5 dakikada tamamladı. Test sonucuna bakıldığında iPhone 11 Pro Max’in iPhone 6s’ten 2 kat daha hızlı olduğu görülüyor. Yeni iPhone modeli uygulamaları daha hızlı bir şekilde açsa da 5 yaşındaki bir iPhone modelinin  yeni iPhone modeline kafa tutması telefonun gücünü ortaya koyuyor. Telefonları karşı karşıya getiren videoyu haberin devamından izleyebilirsiniz.

İlgili video

Telefonlar hız testinde karşı karşıya