reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P40 Pro

Huawei P40 Pro için ekrana yönelik sevindiren teknik detay

P40 ailesinin en üstünde yer alan Huawei P40 Pro ve P40 Pro PE için ekrana yönelik güzel bir haber verildi. Modeller yenileme hızı konusunda üzmeyecek.

26 Mart tarihinde Paris merkezli olarak tanıtılacak P40 ailesi en son hayal kırıklığı yaratan hızlı şarj değerleriyle gündeme gelmişti. Resmi kayıtlardan P40 modelinde 22.5W hızlı şarj, Huawei P40 Pro ve P40 Pro PE modellerinde ise 40W hızlı şarj sunulacağını öğrenmiştik. Şimdi ise ailenin abileri hakkında güzel bir haber var. Söylendiği kadarıyla hem P40 Pro hem de P40 Pro PE modellerinde 120 Hz OLED ekran kullanılacak deniyor. Biliyorsunuz Samsung Galaxy S20 ailesinde de 120 Hz AMOLED ekran yer alıyor. Bu açıdan Huawei’nin yeni modellerinde 90 Hz seviyesinde kalmayacak olması sevindiriyor. Şu an normal P40’da 120 Hz kullanılıp kullanılmayacağı bilinmiyor. Ancak firmanın bu modeli geride bırakmayacağı tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P40 Pro dahil tüm ailede kamera sayıları tam olarak nasıl?

Bunun daha önce de paylaşmıştık. Normal P40’ın arkasında üçlü, P40 Pro’nun arkasında dörtlü, P40 Pro PE’nin arkasında ise beşli kamera sistemi yer alıyor. Bu telefonun arkasında bir yüksek zoom getirecek “periskop” kamerası yer alıyor. Telefonun bu kamera ile 50x zoom’u hibrit olarak geçeceği düşünülüyor. Ancak henüz zoom değeri tam olarak netleşmiş değil. Telefonların arkasındaki ana kameranın 1/1,3 inç 52 megapiksel olduğu da gelen bilgiler arasında yer alıyor. Bu CMOS sensörde 16-in-1 yapısı benimsenecek deniyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye fiyatı düşmeyi sürdüren cihaz Xiaomi Mi Note 10