reklamı kapat

POPÜLER

Czinger 21C

Teknoloji harikası Czinger 21C için nefesleri kesecek yeni görseller yayınlandı

Cenevre Otomobil Fuarı’nın iptal olmasıyla podyumunu kaybeden önemli modellerden birisi olan Czinger 21C için yeni fotoğraflar yayınlandı.

Bugün iptal edilme süreci kesinleşen Cenevre Otomobil Fuarı’nın merakla beklenen isimlerinden birisi Czinger 21C idi. Markasının “21. yüzyılın süper otomobili” olarak tanımladığı ve birçok rekoru kırmaya aday olan model, gözünü ilk olarak Koenigsegg Regera’nın 0-400-0 değerine dikti. İsveçli üretici tarafından yaklaşık 31,5 saniyede tutulan bu derecenin Czinger ile birlikte 29 saniyeye çekilebilmesi gündemde. Markanın resmi kaynaklarından bugün paylaşılan yeni görseller ise otomobilin beraberinde getireceği eşsiz detayları bir kez daha ortaya koyuyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Czinger 21C hakkında bilmeniz gerekenler

21. yüzyılın otomobili olarak lanse edilen 21C’nin ne kadar ciddi bir otomobil olduğunu anlamak için sadece birkaç teknik özelliğine bakmak yeterli Motor bölümünde çift turbo beslemeli 2,88 litrelik V8 makine konumlandırılan modeli, ön aksına entegre edilen bir de elektrik motoru besliyor. Bu iki parçanın bir araya gelmesiyle de karşımıza 1.250 beygir güce sahip olan bir canavar çıkıyor. Aslında baktığımızda bu rakam pek çoğumuz için alışılmış bir değer. Lakin 21C’nin toplam ağırlığının da 1.250 kilogram olması, ortaya kilogram başına 1 beygir gibi fazlasıyla etkileyici bir oran çıkarıyor. 0’dan 100’e hızlanmasını 1,9 saniyede tamamlayan ve maksimumda 432 km/s hıza erişebilen 21C’nin 0’dan 300’e çıkıp tekrar 0’a inmesiyse sadece 15 saniye sürüyor. Toplam ağırlığı 1.218 kilogram olan otomobil 1:03’lük güç/ağırlık oranıya asfalta çıkacak.

Video