reklamı kapat

POPÜLER

Czinger 21C hibrit süper otomobil

21. yüzyılın hibrit süper otomobili iddiasıyla geliyor; Czinger 21C

Cenevre Otomobil Fuarı’nı beklememize sebep olacak bir isim daha karşımızda. İlk ipuçları paylaşılan Czinger 21C şimdiden oldukça iddialı.

Elektrikli otomobil pazarının gelişmesiyle birlikte küresel üreticilerden daha fazla girişim niteliğindeki isimleri duymaya başladık. Bu aslında dece otomobil değil ulaşımın her alanında geçerli de denebilir. Süper otomobil dünyası ise örneklerini nispeten daha az gördüğümüz yeni markalara sahne oluyor. Uzun süre sonra karşımıza bu iddia ile çıkan ilk model olarak Czinger 21C, performansın ötesine geçmek isteyen bir marka. Merkezi Amerika’nın Kaliforniya eyaletinde yer alan şirketin ilk modeli olarak asfalta inecek olan 21C, 21. yüzyılın hibrit süper otomobili gibi kendinden emin bir karaktere sahip. İlk gösterimi Cenevre Otomobil Fuarı’nda yapılacak olan modelin şimdiden ilgi çekmeyi başardığını söyleyebiliriz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Czinger 21C motor sporlarından ilham alınan karakterle karşımıza çıkacak

Kısa bir video ile nabız vermeye başlayan 21C ile ilgili şimdilik herhangi bir rakamsal veri paylaşılmış değil. Performans iddiasını “dominantlık” sloganıyla duyuran markanın kendi içerisinde geliştirdiği hibrit sisteme fazlasıyla güvendiğini söyleyebiliriz. Elbette soz konusu bir süper otomobil olduğu için rakamsal veriler kadar tasarım da fevkalade önemli. Tamamı karbon fiberden imal edilen bir gövde üzerine geliştirilen otomobilin ipucu niteliğindeki görüntüleri ise, karakteristik parçalarının Le Mans yarışlarından alındığının vurgusuyla destekleniyor. Cenevre Otomobil Fuarı’ndaki gösterimi öncesinde daha net parçalarını görmeyi beklediğimiz modelle ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlgili video

Şehirli canavar Ferrari Roma ile tanışın