reklamı kapat

POPÜLER

Lamborghini

Lamborghini ürün gamının zirvesine yerleşecek yeni modelden son detaylar

On iki silindir geleneğini devam ettirecek yeni modelle ilgili hazırlıklara devam eden Lamborghini, önümüzdeki birkaç aylık süreçte artık tanıtıma odaklanacak.

Urus ile girdiği SUV sınıfında satış adetleri bazında ciddi bir başarı yakalayan Lamborghini, şu sıralar binek modellerinin zirvesine yerleşecek yeni modeliyle meşgul. Aventador SVJ‘nin ardından bu alanda uzun süredir bir adım atmasını beklediğimiz “kızgın boğa”nın 2020 içerisinde resmi bir tanıtım düzenlemesi de masada görünen detaylar arasında. Kısa süre modelin sır perdesini yavaş yavaş aralamak adına detaylar paylaşan geliştirme ekibi, on iki silindir efsaneninin bu modelde de devam edeceğinin sinyallerini çok net bir şekilde verdi. Henüz adı dahi belli olmayan otomobille ilgili en merak edilen noktalardan biri ise, 2020 itibarıyla iyice sıkılaşan emisyon kurallarına nasıl bir teknolojiyle cevap verileceği.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lamborghini için V12 devamlılığı

Mühendis ekibinin rakamsal ve teknik bazda çok fazla paylaşmadığı otomobilde on iki silindir devamlılığı halihazırdaki ürün gamında sunulan 6,5 litrelik atmosferik makine üzerinden devam edecek. Eğer büyük bir değişiklik olmaz ise ailenin bu yeni üyesini 830 beygirlik bir güç değeriyle karşımızda görmeyi bekliyoruz ki bu da yerini alacağı Aventador SVJ’den 60 beygir daha ileride olması demek. Karbon monokok şasi mimarisinin kullanılacağı da bilinen modelde yine geçtiğimiz yıllarda gördüğümüz ve Lambo’nun patentli aerodinamik sistemi ALA‘yı da standart olarak görmeyi bekliyoruz. Sınırlı üretim adetleriyle son kullanıcıya ulaşacak olan otomobilin tanıtım etkinliği önümüzdeki yaz döneminde gerçekleştirilecek.

İlgili video

Lamborghini Urus