reklamı kapat

POPÜLER

2019 Lamborghini SVJ

Tanıtıma saatler kala, rekortmen 2019 Lamborghini SVJ’ye ilk bakış

Ailenin en üst noktasına konumlandırılacak olan 2019 Lamborghini SVJ, standartlar üzerinde yapılan değişimleriyle çok daha agresif yapıya sahip.

Lamborghini’nin on iki silindir efsanesinin günümüzdeki son nesil taşıyıcısı konumunda olan Aventador, 2011 yılında başlayan macerasında pek çok farklı versiyonla lanse edildi. Sekizinci yılına doğru giden üretim sürecinde artık yeni bir amiral gemisi yaparak Aventador’u emekliye ayırmasıyla ilgili yorumlar gelirken, markanın henüz işinin bitmediği net şekilde ortada. S versiyonuyla kullanıcılarla buluşan aracını, Nürburgring‘in yeni kralı olacak şekilde SVJ versiyonuna kavuşturan Lambo, aracın tanıtımı öncesinde nihayet kartları net oynamaya başladı. Tanıtımı için son saatlerin yaşandığı modelin yüzü ilk kez karşımıza çıkarken, üzerinde barındırdığı değişimler de tek açıdan da olsa kendisini belli etmeyi başardı.

Detaylar bekleniyor

Günümüze kadar gelen süreçte Aventador SVJ’nin farklı parçalarından ipuçları resmi kanallar üzerinden elimize geçmişti Şu anda bakmakta olduğumuz net görselde ise; ön lip, tampon ve kaput gibi temek bileşenler üzerindeki karakteristik farklar üzerinde bir karmaşa bulunmadan bizleri selamlıyor. Standart S’e göre araca hissedilir oranda agresiflik artışı katan bu değişimler, maksimum hızda elde edilen 500 kilogramlık yere basma kuvvetinin de temel etmenlerinden birisi. Lambo’nun kendi içerisinde geliştirdiği aktif aerodinamik teknoloji sisteminin de güncel bir formda yer aldığı modelin kaputunun altında 6,5 litrelik V12 makinenin iyileştirilmiş formda yer alması da bizi şaşırtmayacak parçalardan birisi olacak. Nürburgring’de 6 dakika 44 saniye ve 97 saliselik dereceyle rekor kıran bu canavarla ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.