reklamı kapat

POPÜLER

Lamborghini Aventador SVJ Xago Edition

Ailenin en sınırlı versiyonu; Lamborghini Aventador SVJ Xago Edition

Markanın pazarlama ve kişiselleştirme alanındaki önemli bir hamlesi üzerinden gelen Lamborghini Aventador SVJ Xago Edition, doğrudan koleksiyon niteliği taşıyor.

Urus ile uzun süredir aradığı çıkışı yakalamayı başaran Lamborghini cephesinde aslında bir süredir yeni bir amiral gemisinin beklentileri var. Aventador ile devam eden on iki silindir geleceğinin önümüzdeki süreçte nasıl bir stratejiyle devam ettirileceği de ayrı bir merak konusu. Bugün duyurusu gerçekleştirilen Aventador SVJ Xago Edition ise, bu zamana kadar aile içerisindeki en sınırlı üretim adetlerinden birisiyle meraklılarını bekliyor olacak. Doğrudan koleksiyon niteliği taşıyan modelin SVJ Roadster üzerine geliştiriliyor. Tanıtımla birlikte bu aydan başlayarak, müşteriler bayileri aracılığıyla rezervasyon yaptırarak Xago Edition’a sahip olabilecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lamborghini Aventador SVJ Xago Edition altıgen gücünden ilham alıyor

Aracın tanıtımıyla birlikte marka içerisinde kişiselleştirme dinamiklerini bambaşka noktaya taşıyacak Ad Personam tesisine de selam gönderiliyor. Nitekim araçta da bu kişiselleştirilme konusundaki limitsizliği çizgileri mevcuy. Lamborghini’ye göre, sınırlı sürümün tasarımında, Satürn gezegenindeki Kuzey Kutbu’ndaki altıgen bulut şekillerinden ve “doğada altıgenin gücünden” ilhamlar var. Xago temel olarak Lamborghini tasarımında ikonik ‘altıgen’ temasına işaret ediyor. Aracın kaputunun altında ise 6,5 litrelik V12 atmosferik makinei 770 PS güç ve 720 Nm tork üretiyor.

İlgili video

Lamborghini Huracan Spyder