reklamı kapat

POPÜLER

iPhone

iPhone 6s’in çıkış tarihi belli oldu

Kısa bir süre önce benchmark sonuçları internete sızan iPhone 6s’in şimdi de çıkış tarihi ortaya çıktı. Apple’a yakınlığıyla bilinen internet sitesi 9to5Mac’in haberine göre iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın çıkış tarihi belli oldu.

Sitenin aktardığı bilgiye göre iPhone 6s ve iPhone 6s Plus, 9 Eylül’de düzenlenecek etkinlikte görücüye çıkacak. Her iki telefon da 9 Eylül’de tanıtıldıktan yaklaşık 2 hafta sonra satışa sunulacak. Başta Amerika olmak üzere Almanya, Fransa ve İngiltere’de 18 Eylül’de satışa sunulacağı belirtilen telefonların iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile aynı tasarım çizgisine sahip olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen telefonların donanımsal açıdan geliştirilmiş versiyonları olarak kullanıcıların beğenisine sunulacak iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın Force Touch destekli ekran, A9 işlemci, 2 GB RAM ve 12 megapiksel arka kamerayla birlikte gelmesi bekleniyor.

Apple Watch Sport modelinde de kullanılan 7000 Serisi alüminyum malzemenin kullanılacağı söylenen telefonların Türkiye’de ne zaman satışa sunulacağı şu an için bilinmiyor. Geçtiğimiz yıl iPhone 6 ve iPhone 6 Plus, Amerika’da satışa sunulduktan bir hafta sonra Türkiye’deki kullanıcıların beğenisine sunulmuştu. Apple, geçtiğimiz yılki politikayı izlerse her iki telefon eylül ayının sonlarında Türkiye’de satışa sunulabilir.

* Haberde kullanılan görsel temsilidir.