reklamı kapat

POPÜLER

Instagram Kylie Jenner

Ünlülerin dudak uçuklatan Instagram kazançları

Instagram, sıradan kullanıcıların ötesinde fenomenler ve ünlüler için ciddi bir gelir kapısına dönüşmüş durumda. Peki ünlü isimlerin platform üzerindeki kazançları ne kadar desiniz?

Instagram, masum bir fotoğraf paylaşım uygulamasının çok ötesinde, reklam verenler için inanılmaz bir araç. 1 milyarın üzerinde kullanıcısı bulunan fotoğraf paylaşım uygulaması klasik medya ünlülerinden internet fenomenlerine kadar pek çok isme ev sahipliği yapıyor. Bu isimler de elbette bazı ürünlerin reklamını yaparak para kazanıyor. Geçtiğimiz hafta Kylie Jenner’ın net değerinin 900 milyon dolar olarak açıklanmasıyla beraber ilginç bir soru daha akıllara düştü. Kardashian-Jenner ailesinin 20 yaşındaki bu milyoner üyesinin sosyal medyadaki etkisi ne derece büyük dersiniz?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kylie Jenner’ın tek bir paylaşımı 1 milyon dolar

İngiltere tabanlı Hopper, Instagram kullanıcıları için analiz ve programlama çözümleri sunuyor. Aynı zamanda bu şirketin Rich List yani zenginler listesi isimli bir sıralaması da bulunuyor. Şirket, analizler ışığında kullanıcıların platformda gönderi başına ne kadar ücret aldığını ortalama bir fiyatla belirtiyor. 111 milyon takipçisi olan Jenner ise listede birinci sırada. Jenner’ın kazancının gönderi başına 1 milyon dolar oladuğu belirtilmiş. Jenner’dan daha fazla takipçisi olmasına karşın 800 bin dolarla Selena Gomez de ikinci sırada yer alıyor. Tabii bu fiyatlarda isimlerin marka değerleri etki ediyor. Gomez’in takipçi sayısı ise 138 milyon. Üçüncü sıra ise ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo‘nun oluyor. Ronaldo’nun gönderi başına kazancı 750 bin dolar olarak tahmin ediliyor. İlk 10’a haberin devamında ulaşabilirsiniz.

Gönderi başına en çok para kazanan 10 isim

● Kylie Jenner – 1 milyon dolar
● Selena Gomez – 800 bin dolar
● Cristiano Ronaldo – 750 bin dolar
● Kim Kardashian – 720 bin dolar
● Beyonce Knowles – 700 bin dolar
● Dwayne Johnson – 650 bin dolar
● Justin Bieber – 630 bin dolar
● Neymar da Silva Santos Junior – 600 bin dolar
● Lionel Messi – 500 bin dolar
● Kendall Jenner – 500 bin dolar