reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Apple

Netflix abonelerini üzecek Apple kararı

Yeni Apple çözümüyle beraber Mac’ler için Netflix bekleyenlerdenseniz, ne yazık ki bu istek şimdilik bir hayal olarak kalmaya devam edecek.

Popüler çevrim içi yayın servisi Netflix, kullanıcılara hem tarayıcı tabanlı bir hizmet sunuyor hem de PC, TV ve telefonlar için uygulamasıyla izleyicilerle buluşuyor. Netflix’i tarayıcıdan değil de kendi uygulamasından izlemenin ise belli başlı avantajları bulunuyor. Öyle ki çevrim dışı izleme lüksünün dışında tarayıcı seyir keyfinizi üçüncü parti herhangi bir destek kullanmıyorsanız belli bir çözünürlükte dahi sınırlayabiliyor. Windows PC’ler için uygulama çözümü sunan Netflix’e Apple kullanıcıları ise Mac’lerden yalnızca tarayıcı vasıtasıyla erişebiliyor. Apple’ın yeni “Catalyst” çözümü bunu ortadan kaldıracak sanıyorsanız çok yanılıyorsunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix, Apple çözümünü uygulamayacak

Apple, Catalyst teknolojisini uygulama geliştiricilerle buluşturdu. Bu teknoloji en basit tabirle iPad uygulamalarını Mac’e “taşıyor”. Mantık, uygulama geliştiricilerinin sadece tek bir platform için (iPad) uygulamayı yazması ancak bu uygulamanın Mac cihazlar için de kullanılabilmesi. 2021‘e kadar iPhone, iPad ve Mac’lerin tek bir App Store kullanması planlanıyor. Catalyst ile beraber iPad’in en popüler uygulamalarından Netflix’in de Mac’lere geçeceği düşünülüyordu. Ancak Netflix’in açıklamasına göre işler öyle olmayacak. En azından yakın zamanda. Tabii Mac kullanıcıları servise tarayıcı üzerinden rahatlıkla erişebilir. Ancak yakın bir gelecekte servisin uygulamalarının sunduğu avantaj ve rahatlıktan sadece iPhone ve iPad’lerinde yararlanmaya devam edecekler. Öte yandan PC kullanıcıları Windows Store üzerinden Netflix uygulamasını indirebilir.

İlginizi çekebilir

Netflix Türkiye Ekim 2019 programı