reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 9

Samsung’un hayal kırıklığı yaratan satışlar sonrası yeni stratejisi

Akıllı telefon pazarında en yeni ve etkileyici özellikler genellikle amiral gemisi modellerle tanıtılıp daha sonra orta segmente taşınıyor. Samsung bunu değiştirebilir.

Samsung bu aralar akıllı telefon pazarında zor değil belki ancak daha az baskın dönemler geçirmeye başlamış durumda. Her ne kadar global satışlarda hala ilk sırada yerini korusa da, geçtiğimiz yıla kıyasladığımızda satışlardaki düşüş marketteki pazar payının da küçülmesine sebep oldu. O haberimizle ilgili detayları buradan okuyabilirsiniz. Android cephesinde Huawei gibi dişli bir rakiple şu aralar hayli meşgul olan Samsung’un, Galaxy Note 9 modelinin de S9+’ın S Pen’li hali gibi sunulması ve büyük değişikliklere imza atmaması hoşnutsuzluk yarattı. Ancak firmanın gelecek modeller için farklı planları var gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Orta segmenti canlandırmak

Amiral gemisi modeller şüphesiz çok önemli, ancak şirketler için orta segment pazardaki yayılım açısından bambaşka bir anlam taşıyor. Bütçe açısından daha ulaşılabilir olan bu cihazlar pazardaki baskınlığınızı etkiliyor. Haliyle kullanıcılar da fiyat/performans ürünleri arıyor. Ancak orta segmenti cazip hale getirmiyorsanız işler istediğiniz gibi ilerlemeyebilir. Son dönemde çıkardığı orta segment cihazlara eklediği amiral gemisi özellikleriyle Huawei, bu segmentin ne kadar değerlenebileceği konusunda adeta şov yaptı bu sene. Samsung da dersini almış gibi görünüyor. Çünkü Samsung’un mobil tarafının başı DJ Koh, CNBC‘ye heyecan verici açıklamalarda bulundu.

DJ Koh’un yaptığı açıklamaya göre firmanın orta segment modelleri “değerlenecek”. Amiral gemisi modellerin satışındaki yavaşlığın farkına varan firma, fark yaratan ve öne çıkan ayırt edici özellikleri önce orta segmente sonra üst segmente taşımaya karar vermiş durumda. Bundan ilk etkilenecek cihazların ise 2019 serisi Galaxy A modelleri olması bekleniyor. Galaxy A serisi halihazırda amiral seviyesinde özellikleri bünyesinde taşıyan ama amirale kıyasla daha uygun fiyatlı modeller olarak öne çıkıyordu. Ancak özellikler önce Galaxy S ve Galaxy Note modellerinde kendini gösteriyor daha sonra Galaxy A cihazlarına geliyordu. Bu açıklamanın ardından firmanın “fark yaratan” yeni özellikleri neler olacak merak ediyoruz.