reklamı kapat

POPÜLER

samsung galaxy alpha

Samsung sevilen modelinin fişini çekiyor

Samsung akıllı telefon kanadında radikal kararlar vermeye devam ediyor. İddialara göre Güney Koreli şirket, Galaxy akıllı telefon serisine yeni bir soluk getirme amacıyla piyasaya sürdüğü modelini artık üretmeyecek.

Samsung’un belki de şimdiye kadar ürettiği en hoş telefonlardan biri olan Galaxy Alpha, birçok farklı kaynaktan gelen haberlere göre artık piyasaya sürülmeyecek. Ancak akıllı telefon pazarında neredeyse yeni olan metal çerçeveli Galaxy Alpha’nın izlerini başka modellerde görebileceğiz. Samsung’un Alpha’nın yerine koyacağı model ise daha ucuz maliyetli olan Galaxy A5. Güney Koreli şirket böylece piyasadaki “akıl karıştırıcı” akıllı telefon modellerini de bir nebze olsun “temizlemeye” çalışacak. Zira Galaxy Alpha mevcut piyasada öyle bir yerde duruyor ki; metal çerçeveli şık tasarımıyla bir amiral gemisi modeli, sunduğu görece daha düşük özellikleriyle ise orta-üst segment bir model gibi görünüyor.

Samsung kullanıcıların kafasını yeterince karıştırdığını düşünmüş olacak ki, artık daha yalın bir stratejiye geçmekte karar kırmış. Elbette tüm bunların henüz iddia aşamasında olduğunu belirtelim. Samsung’dan resmi bir açıklama geldiğinde haberimizi güncelleyeceğiz.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Samsung sevilen modelinin fişini çekiyor” için bir cevap

  1. Alican Hazır dedi ki:

    Yazık olmuş hatalı bir davranış bence Galaxy S ve Note serisinden sonra yeni bir amiral gemisi olabilirdi samsung almayı düşünmeyen iphone kullanıcısı biri olarak Galaxy Alpha yı almayı düşünüyordum yazık olmuş.