reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Guinness rekoru

Xiaomi’nin beraberinde büyük planlar getiren Guinness rekoru

Xiaomi sadece geniş ürün yelpazesiyle değil ilginç başarılarla da gündeme geliyor. Çinli üretici yeni girişimiyle Guinness rekoru kırıyor.

Xiaomi bir kez daha ilginç bir olayla gündemde. Son olarak İngiltere pazarına girişi şerefine 1 sterline cihaz satan Çinli üretici bu kez de bir Guinness rekoruyla karşımızda duruyor. Firmanın Hindistan pazarındaki baskısı büyürken, aynı zamanda bu pazar üreticiye rekor getirmiş durumda. Mi India resmi Twitter hesabından paylaşılan bilgiye göre Hindistanın dört bir yanında 500’ün üzerinde Mi Store’u eş zamanlı olarak açan Xiaomi, yeni bir Guinness rekoruna imza atıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni rekorlar gelir mi?

Her ne kadar rekor tarihi 29 Ekim olsa da, işlerin resmileşmesi ve sertifikanın teslimi neredeyse bir ay almış. Bu sebeple firmanın duyurusu da yeni yapılmış durumda. “Hindistan’da farklı mekanlarla eş zamanlı olarak en çok mağaza açma” rekorunu kıran firmanın bu ilginç rekoru genişleyecek gibi duruyor. Yapılan açıklamanın devamında, 2019’un sonuna kadar Hindistan’da 5.000 Mi Store‘un açılacağını müjdeleyen Çinli üretici aynı zamanda 15.000’in üzerinde iş imkanı sağlayacağını da kaydediyor.

Firmanın Hindistan pazarına bu kadar ağırlık vermesi ise üçüncü çeyrek sonuçlarına baktığımızda gayet anlamlı. Xiaomi’nin üçüncü çeyrek satışlarında Hindistan’da ciddi bir baskınlığı bulunuyor. Pazardaki ağırlığını kaybetmek istemeyen firma da yatırımlarını artırmaya devam ediyor.

İlginizi çekebilir

Mi Mix 3 kızaklı kamera videosu