reklamı kapat

POPÜLER

Proofstack

Türkiye’nin uluslararası ödüllü blockchain projesi Proofstack’ten yeni iş birliği

Acıbadem Üniversitesi ve Türkiye’nin uluslararası ödüllü blockchain projesi Proofstack, telif ve patente konu projelerin, fikri ve sınai haklarının korunması ve web/mobil uygulamalar üzerinden tek bir merkezden yönetilebilmesi noktalarında, blockchain teknolojisini kullanmak üzere iş birliğine gittiler.

Buna göre akademisyenlerin, öğrenci ve girişimcilerin telif ve patente konu dijital formattaki projeleri blockchain protokolleri Ethereum, Bitcoin,Litecoin,EOS,NEO ile delillendirerek tüm dünyada evrensel bir korumaya alınabilecek.

Üniversite, Kuluçka Merkezi ve Araştırma Projeleri Ofisi için Blockchain

Acıbadem Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Ahmet Şahin şu açıklamalarda bulundu:

‘’Türkiye’nin sağlık eğitimi konusunda referans üniversitelerinden birisi olmak bizim için önemli ama asıl hedef dünyada referans bir eğitim kurumu olabilmek. Bu hedefe ulaşabilmek için global projeler üreterek gerçeğe dönüştürebilmek ve dünyada koruyabilmek önemli.

Tüm bu noktalarda Proofstack ile olan işbirliğini; Türkiye ve Avrupa Birliği mevzuatı ile uyumlu delilleri tek bir platformdan elde edebilme avantajları ve dünyada sağlık sektörü dâhil birçok alanda yenilikler getiren blockchain teknolojisinin kullanımını önemli bir fırsat olarak görüyoruz.’’

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Proofstack’ten konu hakkında açıklama

Proofstack CEO’su Hasan Kurtuluş konu hakkında şu açıklamada bulundu:

‘’Dünyada sadece Proofstack; Android, iOS ve Web uygulamaları üzerinden, Türkiye ve Avrupa Birliği yasal yetkili otoriteleri ve blockchain protokollerini tek bir platformda toplayarak, hizmet verebiliyor. Bugün itibariyle Türkiye’de 5070 sayılı kanuna uygun zaman damgası delili, Avrupa Birliği’nde 910/2014 sayılı eIDAS yasasına uygun 28 AB ülkesinde geçerli yasal delil ve blockchain protokolleri Bitcoin, Ethereum ve Litecoin ile delillendirme işlemi sadece Proofstack tarafından gerçekleştirilebilmektedir.

Acıbadem Üniversitesi ve ilgili kuruluşları ile çalışabilmek bizim için çok önemli, gerek blockchain teknolojileri ve gerekse de uluslararası mevzuatlar bileşiminde çok uyumlu bir işbirliğini başlatıyoruz. Umarız ki bu işbirliği sonraki önemli projelerin başlangıcı olur.’’

İlginizi çekebilir

Gizli madenciliğe dikkat