reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Geleceğin Tohumları

Huawei Geleceğin Tohumları 2018 projesi için öğrenci seçmeleri başlıyor

Huawei’nin bugüne kadar dünya çapında 96’dan fazla üniversiteden, 30 binden fazla öğrencinin katıldığı “Geleceğin Tohumları – Seeds For the Future” küresel sosyal sorumluluk projesinin 2018 takvimi açıklandı.

Huawei’nin küresel çapta hayata geçirdiği kurumsal sosyal sorumluluk projeleri arasında yer alan Geleceğin Tohumları – Seeds For the Future için 2018 takvimi paylaşıldı. Türkiye’nin önemli üniversitelerinden 10 öğrencinin yer alacağı bu özel proje, 10-21 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek. Projeye katılmaya hak kazanan öğrencilerin gazeteci ve program yapımcısı Cem Seymen ile internet üzerinden canlı olarak yapılacak bir mülakatla belirleneceği kaydediliyor. Programda yer alacak Türk öğrencilerin hem Çin’i yakından tanıma hem de Huawei’nin Shenzhen’deki merkezini yerinde görme ve burada ICT eğitimi alma şansına sahip olacağı belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Geleceğin Tohumları – Seeds For the Future nedir?

Bu projenin temel amaçları arasında genç nüfusa farklı bir kültürel bakış açısı kazandırmak, gençlerin kariyer hedeflerine katkı sağlamak, Türkiye’de Huawei’nin teknoloji ve Ar-Ge’deki gücünün farkında olan marka elçileri yaratmak ve bilişim alanında nitelikli insan kaynakları profili oluşturulmasına destek olmak yer alıyor.

Bu sene gerçekleştirilecek olan organizasyonun açılış töreni Pekin’de yapılacak. Öğrenciler programın ilk haftasında Çin dili ve kültürü içeriğinin yanı sıra Çin Seddi, Yasak Şehir, Tiananmen Meydanı gibi Çin kültürünün önemli tarihi noktalarına ziyaretler gerçekleştirecek. Öğrenciler pogramın ikinci haftasında ise Shenzhen’de yer alan genel merkezde şirketin uluslararası iş kültürü, değerleri, iş çözümleri ve uçtan uca ürün gamını yerinde inceleme fırsatı ile beraber; gelecekteki iş yaşamlarına ışık tutacak önemli deneyimler yaşama fırsatı da bulacak.

Geleceğin Tohumları– Seeds For the Future 2018 projesi katılımcıları, Boğaziçi Üniversitesi, Ege Üniversitesi, İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Koç Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nde lisans eğitimi gören başarılı öğrenciler arasından seçilecek. Programa katılım için burada yer alan kısa formu doldurabilirsiniz.