reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Huawei’den gençlere büyük destek

Huawei, üniversite öğrencilerine Çin’de eğitim imkanı tanıyarak bilişim teknolojileri deneyimi sağlamaya devam ediyor. Global sosyal sorumluluk projelerinden biri olan Geleceğin Tohumları’nın 2017 yılı Türkiye seçmeleri tamamlandı. Proje kapsamında Türkiye’nin önde gelen 7 üniversitesinden seçilen 10 öğrenci, 11-23 Eylül tarihlerinde Çin’in Pekin ve Shenzhen şehirlerinde Huawei tarafından ağırlanarak çeşitli bilişim eğitimlerine katılırken Çin kültürü hakkında bilgi sahibi olacak.

Boğaziçi Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Ortadoğu Teknik Üniversitesi, İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Altınbaş Üniversitesi ve Koç Üniversitesi olmak üzere Türkiye’nin önde gelen 7 üniversitesinden seçilen öğrenciler en son teknoloji trendlerini ve inovatif yaklaşımları hakkında bilgi edinmek için Huawei’nin Çin’deki genel merkezini ziyaret edecek. Projenin yeni dönemi Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Muammer Yıldız, Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Yu Hongyang, Huawei Türkiye Genel Müdürü Li Shen, projenin yeni döneminde dahil olan üniversite temsilcileri ve öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşen açılış toplantısı ile duyuruldu.

Geleceğin Tohumları Projesi’nin yeni döneminin duyurulduğu açılış toplantısında projenin detaylarını anlatan Huawei Pazarlama İletişimi Direktörü Mine Zaim Özcan‘ın ardından söz alan Huawei Türkiye Genel Müdürü Li Shen, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Geleceğin Tohumları Projesi, Huawei olarak bilişim alanında teknoloji eğitimleri ile sektörün ihtiyacı olan niteliklerin örtüşmesi arasında boşluğu doldurmak üzere geliştirdiğimiz global bir sosyal sorumluluk projesi olarak öne çıkıyor. Proje, üniversite öğrencilerini geleceğin dijital dünyasında daha rekabetçi olabilmelerini ve aldıkları eğitimleri profesyonel iş hayatlarında daha verimli bir şekilde kullanabilmelerini amaçlıyor. Ülkemizin yeteneklerini yetiştirmek, deneyimlerimizi aktarmak ve öğrencilerimizi gelecekteki hayallerine ulaşmaları konusunda teşvik etmeyi amaçlıyoruz. İletişim teknolojileri her sektörde gittikçe daha kritik bir unsur haline gelirken, gençlerin potansiyelleri ve eğitimleri de buna paralel olarak ülkenin büyümesinde ve ekonomik kalkınmada hayati bir önem taşımaya devam ediyor. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da mevcut sosyal sorumluluk vizyonumuz kapsamında tüm projelerimizde uzun vadeli ekonomik, sosyal ve çevresel kalkınmayı desteklemeyi taahhüt ediyoruz. Bu yolda Geleceğin Tohumları Projemizin büyük katkıları olacağını umut ediyoruz.”

Proje ile geleceğin tohumlarını atarak yeni nesillerin teknoloji alanındaki gelişimlerini her zaman destekleyen Huawei, sosyal sorumluluk bilincinin bir parçası olarak projeye katılan her katılımcı adına TEMA’ya 3’er fidan bağışında bulundu.