reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Huawei’den dikkat çeken sosyal sorumluluk projesi

Huawei, hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle dikkat çekmeye devam ediyor. Türkiye’de Bilgi ve İletişim Teknolojileri alanında nitelikli nesillerin gelişimine katkıda bulunuyor.

Dünya çapında 15 Ar-Ge, 36 ortak inovasyon ve 45 eğitim merkezi bulunan Huawei, Türkiye’deki yatırımlarına da devam ediyor. Firmanın global sosyal sorumluluk projelerinden biri olan “Seeds for the Future” (Geleceğin Tohumları), yeni nesli çeşitli bilişim eğitimleri ile bilinçlendirmeyi hedeflerken, Çin kültürünün de tanınmasına katkı sağlıyor. Proje kapsamında Boğaziçi Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Altınbaş Üniversitesi ve Koç Üniversitesi olmak üzere 7 üniversiteden 10 öğrencinin katıldığı etkinlikte en son teknoloji eğilimleri ve inovatif yaklaşımları hakkında bilgi verildi. Öğrencilerin geleceğin dijital dünyasında daha rekabetçi olabilmelerini ve aldıkları eğitimleri profesyonel iş hayatına verimli bir şekilde yansıtabilmelerini amaçlayan proje; bilişim alanında teknoloji eğitimleri ile sektörün ihtiyacı olan niteliklerin örtüşmesi arasında boşluğu doldurmak üzere geliştiriliyor.

İstihdam ve ekonomik kalkınmaya değer yaratılıyor

Proje, Türkiye’deki gençlerin yeteneklerini geliştirmek, deneyimlerini aktarmak ve öğrencileri gelecekteki hayallerine ulaştırma konusunda teşvik etmeyi amaçlıyor. Sosyal sorumluluk vizyonu kapsamında tüm projelerinde uzun vadeli ekonomik, sosyal ve çevresel kalkınmayı destekleyen Huawei, Türk bilgi ve iletişim sektörünün gelişimine büyük katkılar sağlıyor. Geleceğin Tohumları projesi, teknolojik eğilimler hakkında geniş bir vizyona sahip olunmasını sağlarken, Türkiye’nin toplumsal ve sosyal gelişimine de destek oluyor. Huawei, iş kültürünün sürekliliği, teknolojiye olumlu bakış açısı kazandırma, küresel operasyonların işleyişi hakkında bilgilendirme ve kariyer hedeflerine katkı sağlamak açısından nitelikli insan kaynağının temellerini atıyor.