reklamı kapat

POPÜLER

huawei

Huawei ve Bilkent Üniversitesi’nden dikkat çekici anlaşma

Huawei Türkiye, Ar-Ge merkezi alanında başarılı araştırmacıların Türkiye’de kalması için destek programları kurgulayıp anlaşmalar yapmayı sürdürüyor.

Koç Üniversitesi ile gerçekleştirdiği burs programı anlaşmasının ikincisini Bilkent Üniversitesi ile imzalayan Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi, Türk mühendislerin desteği ile Türkiye için değer yaratmaya devam ediyor.

Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi ve Türkiye’nin ilk bilgisayar laboratuvarına sahip, ilk e-postanın gönderildiği Bilkent Üniversitesi, burs destek programı anlaşmasını gerçekleştirdi. Burs kapsamında yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin araştırmalarının maddi ya da teknolojik alt yapı eksikliklerini gidermek üzere altyapı olarak Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi imkanlarını kullanabilecekleri burs programı dahilinde destek sağlanacak.

Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi, bünyesindeki “OpenLab” ile işleyen projeler hakkında bilgi alınıp, üzerinde çalışılan teknolojilerin deneyimlenebildiği yapısı sayesinde teknolojik yetersizliklerin önüne geçip, birlikte çalışmayı isteyen herkese kapılarını sonuna kadar açıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İki üniversite daha yolda

Üniversite işbirlikleri konusunda çıtayı her gün yükselten Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi, kurguladığı burs destek programın yıl sonuna kadar iki üniversite daha eklemeyi planlıyor.

İlgili Video

Huawei P20 Pro’nun resmi tanıtım videosu