reklamı kapat

POPÜLER

huawei

Huawei’den Türkiye’deki üniversitelilere Çin’de kültürel ve teknoloji eğitimi deneyimi fırsatı

Huawei, üniversitelilere Çin’de eğitim fırsatı sunarak, ayrıcalıklı bir bilişim deneyimi yaşatmaya hazırlanıyor. “Geleceğin Tohumları 2017” kurumsal sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde Türkiye’nin en saygın 7 üniversitesinden seçilecek 15 öğrenciyi Çin’e davet eden Huawei, 29 Temmuz-13 Ağustos tarihleri arasında Çin, Pekin ve Shenzhen’de kültürel ve teknolojik bir geziye öncülük edecek. Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve Ege Üniversitesi öğrencilerinin dahil olduğu proje kapsamında özel olarak seçilecek öğrenciler, farklı bir eğitim ve bilişim deneyimi yaşamak üzere Çin’e davet edilecek.

mine zaim
Çin’e seyahat edecek öğrencilerin Pekin ve Shenzhen’de Çin kültürünü ve teknolojik gelişmeleri öğrenme imkanı elde edeceklerini söyleyen Huawei Türkiye Pazarlama İletişimi Direktörü Mine Zaim Özcan, Huawei bu sosyal sorumluluk projesi sayesinde daha üniversite çağında başarılı ögrencilerimizin hem Çin’i yakından tanıma hem de Huawei’nin 150 ülkesindeki 180.000 kişilik operasyonlarının yürütüldüğü Shenzhen’deki merkezinde bilişim teknolojilerinin uçtan uca ürün gamını yerinde görme deneyimine sahip olacaklarını belirtti.

Projenin üniversiteli öğrencilere katkılarından söz eden Zaim, şunları söyledi: “Geleceğin Tohumları kapsamında temel hedeflerimiz arasında; genç nüfusa farklı bir kültürel bakış açısı kazandırmak, iş kültürünün sürekliliği, teknolojiye olumlu bakış açısı kazandırma, küresel operasyonların işleyişi hakkında bilgilendirme ve kariyer hedeflerine katkı sağlamak, yer alıyor. Bilişim ve teknoloji alanında nitelikli insan kaynağının oluşturulması konusuna verdiğimiz önemle, “Geleceğin Tohumları 2017” ile geleceğin BİT uzmanlarının yetişmesine katkıda bulunmayı da amaçlıyoruz.”

29 Temmuz 2017’de Çin’in Pekin şehrindeki açılış töreni eşliğinde başlayacak aktiviteler, katılımcıların 5.5 günlük temel Çin dili ve kültürü programının ardından; 3 Ağustos’ta Shenzhen’e transferleri ile devam edecek. Huawei’nin genel merkezinin ziyaret edileceği bu bölgede yaklaşık 10 gün boyunca Huawei’in temel bilgi ve iletişim teknolojileri içerikli eğitimleri anlatılacak. Geleceğin Tohumları 2017 proje etkinliğinin 13 Ağustos’ta gerçekleştirilecek kapanış töreni ile sona ermesi bekleniyor.

Projenin hedef kitlesi; üniversite 3. ve 4. sınıf akademik başarı puanı minimum 3.00- 4.00 aralığında olan elektrik, elektronik, matematik, yazılım, telekomünikasyon müühendislikleri bölümü öğrencilerinden oluşuyor. Bölgesel veya uluslararası bir ödüle sahip olan öğrencilerin öncelikli olacağı proje seçmeleri kapsamında, elemeleri geçen öğrenciler yüz yüze görüşmenin yanı sıra insan kaynakları tarafından genel yetenek, kodlama ve database bilgilerini ölçen teknik testlere dahil olacaklar. Başvurular için CV’inizi ve projeden neden yer almak istediğiniz ile ilgili bir ön yazıyı  [email protected] adresine göndermeniz yeterli.