reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Gelecek İcin Tohumlar

Huawei Türkiye Gelecek İçin Tohumlar 2022 programı başladı; işte detaylar

Huawei’in tüm dünyada yürüttüğü ana sosyal sorumluluk projesi Huawei Gelecek İçin Tohumlar 2022 programı başladı.

Geleceğin Tohumları Projesi, Huawei olarak bilişim alanında teknoloji eğitimleri ile sektörün ihtiyacı olan niteliklerin örtüşmesi arasında boşluğu doldurmak üzere geliştirilen global bir sosyal sorumluluk projesi olarak öne çıkıyor. Proje, üniversite öğrencilerini geleceğin dijital dünyasında daha rekabetçi olabilmelerini ve aldıkları eğitimleri profesyonel iş hayatlarında daha verimli bir şekilde kullanabilmelerini amaçlıyor.

25 Temmuz – 1 Ağustos tarihleri arasında Şile’de gerçekleştirilecek programda üniversitelerin fen, matematik, mühendislik gibi bölümlerinde öğrenim gören ve organizasyona katılmaya hak kazanan başarılı öğrenciler, bir hafta sürecek eğitim kampında bir araya gelecek. Bilişim alanındaki gelişimlerine katkı sağlayacak öğrenciler, 5G, yapay zeka, bulut bilişim sistemleri ve yeşil enerji gibi konulardaki eğitimlere katılacak. Programda, bilişim dersleri ve mesleki eğitimlerin yanı sıra, Çin ve Türk kültürlerine dair çeşitli aktiviteler de yer alıyor.

Bir haftalık kamp sonunda eğitimlerini tamamlayan öğrenciler, sosyal ve çevresel sorunları çözmede teknolojiden nasıl yararlanılacağı konusunda grup projeleri de üretecek. Eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrencilere ise uluslararası geçerliliği olan ”Huawei Seeds for the Future Sertifikası” verilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Gelecek İçin Tohumlar programı Türkiye’de ilk kez 2015 yılında gerçekleşti

2008 yılında ilk kez Tayland’da hayata geçirilen program 137 ülkede uygulanarak, 500’den fazla üniversiteden 12.413 genç öğrenciye ulaştı. Türkiye’de ise ilk kez 2015 yılında düzenlenen projeye, toplamda 150 üniversite öğrencisi katıldı.

İlginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın