reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Huawei Türkiye’den genç yeteneklere yönelik sosyal sorumluluk programı

Huawei Türkiye, küresel sosyal sorumluluk programı ”Gelecek için Tohumlar 2021” takvimini açıkladı. Program, ilgili alanlarda öğrenim gören üniversite öğrencilerine yönelik ileri seviye mobil iletişim teknolojilerini içeren eğitimler ile kültürel ve kişisel gelişime yönelik derslerden oluşuyor.

Gelecek için Tohumlar, her yıl bilişim alanında eğitim gören üniversite öğrencilerine yönelik olarak uygulanan sertifikalı bir eğitim programı. Program, 2008 yılından bu yana her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen iki haftalık Çin ziyareti olarak uygulanıyordu. Ancak program, pandemi nedeniyle geçen yıl olduğu gibi bu yıl da çevrimiçi olarak uygulanıyor. Eğitim içeriği de zenginleştirilen “Gelecek İçin Tohumlar”, bu yıl beş gün yerine sekiz gün olarak gerçekleştiriliyor. Türkiye’den katılan öğrenci kontenjanı da bu yıl 40’tan 50’ye yükselmiş durumda. 9 Temmuz’da başlayan başvurular 12 Ağustos Perşembe gününe kadar devam edecek. Programa dahil olmak isteyen üniversite öğrencilerili buraya tıklayarak kayıt olabilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei konu hakkında açıklamada bulundu

Huawei Türkiye Kurumsal İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Liangdongbo programı şu sözlerle değerlendirdi; “Türk gençleri teknoloji konusunda çok yetenekli. Bizler de bu tür programlarla onlara daha fazla destek olmak istiyoruz. Programa dahil olacak öğrenciler, nesnelerin interneti, bulut bilişim ve 5G teknolojileri gibi konularda, her biri alanlarında son derece başarılı olan uluslararası uzmanlardan eğitim alma şansına sahip olacaklar. Sınavları geçen ve kursları tamamlayan öğrenciler, dünya çapında geçerli bir Huawei sertifikasına da sahip olacaklar. Bu tarz desteklerin artmasıyla, Türkiye’nin bilişim ekosisteminin yakın gelecekte daha da rekabetçi bir hale geleceğine inanıyoruz.”

İlginizi çekebilir

Edifier NeoBuds Pro dünyada bir ilke imza atıyor