reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Huawei Gelecek İçin Tohumlar programı başladı; işte detaylar

Huawei‘in tüm dünyada yürüttüğü ana sosyal sorumluluk projesi ”Gelecek için Tohumlar”ın Türkiye bölümü online açılış töreniyle birlikte başladı. Bir hafta sürecek program, canlı ve video bant yayınları üzerinden verilecek eğitimlerin yanı sıra, atölye çalışmaları ile bilgi ve iletişim teknolojileri alanında uzman gençlerin yeteneklerini geliştirmeyi amaçlıyor.

Kursların konuları arasında 5G, yapay zeka ve bulut teknolojilerinin yanı sıra; liderlik, kültür ve iletişim de yer alıyor. Huawei, programı başarıyla tamamlayan öğrencilere çeşitli ödüller ile birlikte dünya çapında geçerli Huawei sertifikası veriyor. Bu yıl ağırlıklı olarak elektronik ve bilgisayar bilimleri bölümlerinden, toplam 586 üniversite öğrencisinin başvurduğu programa; not ortalamaları, tamamladığı projelere ve İngilizce seviyelerine göre, 50 öğrenci seçildi. Huawei Türkiye, bu sene ilk kez 20 lise öğrencisini de misafir katılımcı olarak programa dahil edecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei konu hakkında açıklamada bulundu

Huawei Türkiye Genel Müdürü Jing Li, katılımcılara teknolojinin dünyayı değiştirmedeki etkilerini şu şekilde ifade etti: “Son 30 yılda bilgi ve iletişim teknolojileri hızla gelişerek insanların hayatlarını ve işlerini çok daha kolay hale getirdi. Geçen yıldan bu yana, COVID-19 salgını bir kez daha bilgi ve iletişim teknolojilerinin hayatımızda ne kadar önemli olduğunu güçlü bir şekilde kanıtladı. Gelecekte teknolojiye dayalı dijital ekonomi, her ülkede ekonominin büyümesi için temel itici güç olacaktır. Bağlantı teknolojileri olarak 5G ve IoT, bilgi işlem teknolojileri olarak bulut ve yapay zeka, dünyayı büyük bir kapsamda, derinden değiştirecek.”

İlginiz Çekebilir

Gelecekte ev işlerine yardımcı olacak ilginç robot