reklamı kapat

POPÜLER

Koronavirüs etkileri; Pirelli 2021 takvimi iptal etti

Koronavirüs etkileri; Pirelli 2021 takvimi iptal

İtalyan lastik üreticisi Pirelli, küresel anlamda herkesi etkileyen koronavirüs salgını sebebi ile “2021 Pirelli Takvimi”ni iptal ettiğini ve salgınla mücadele için de destek verdiklerini duyurdu.

Pirelli, tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisi (salgın) ile ilgili gelişmeler ışığında “2021 Pirelli Takvimi”ni iptal etme kararı aldığını duyurdu. Şirketin şu ana dek katkıda bulunduğu diğer girişimlerle birlikte, “The Cal” projesi Koronavirüs pandemisi ile mücadele için yapılan çalışmalara da 100,000 Euro bağışlayacağı açıklandı. Şirketin Başkan Yardımcısı ve CEO’su Marco Tronchetti Provera, “Pirelli Takvimi daha önce de 1967’de ve 1975-1983 arasında yayımlanmamıştı. Eşi görülmedik boyutlara ulaşan Covid-19 salgını bizi bir kere daha bu kararı vermek zorunda bıraktı. Doğru zaman geldiğinde bugün bizimle çalışan kişilerle birlikte projeye tekrar döneceğiz yorumunda bulundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Pirelli, Cinturato için 5G özelliğini duyurmuştu

Yeni Cinturato P7, Pirelli’nin süregelen Cyber araştırma programının kapsamında da yer alacak. Pirelli, bir süre önce bir lastiği 5G ağına bağlayan ilk şirket oldu. Bu teknoloji, çok yakın geleceğin akıllı şehirlerinde kullanılmak üzere geliştirilmeye devam ediyor. Akıllı lastikler aracılığıyla toplanan bilgileri 5G ağı üzerinden paylaşan ilk şirket olan küresel lastik devi Pirelli’nin bu yeni lastik teknolojisi, lastiklerin bir otomobilin yolla doğrudan temas eden tek parçası olması gerçeğinden yararlanıp suda kızaklama gibi olası tehlikeli durumlarda uyarı verebiliyor. 5G telekomünikasyon altyapısı yakın gelecekte lastikler tarafından algılanan tüm bilgileri toplayabilecek ve öngörülen durumlar ortaya çıktıkça diğer araçlara bilgi vererek yol güvenliğini doğrudan iyileştirebilecek. Bunların tümü lastiğin, ulaşım ekosisteminin bütünü için fayda yaratmasını, geleceğin ulaşımına ve otonom sürüş sistemlerine aktif olarak katkıda bulunmasını sağlayacak.

İlginizi çekebilir

Yenilikleriyle premium sınıfa meydan okuyan Volkswagen Touareg