reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P30 Pro

Huawei P30 Pro’ya güncelleme ile beklenen özellik geldi [Video]

Son dönemde tanıtılan en dikkat çekici akıllı telefon modellerinden Huawei P30 Pro, sonunda lansmanda söz edilen video özelliğine kavuştu.

Özellikle kamera sistemiyle dikkatleri üzerine çeken Huawei P30 Pro, kısa süre önce önemli bir güncelleme aldı. Bu güncelleme ile telefona beklenen “Dual-view” kamera modu eklendi. Şimdilik Çin’de çıkan EMUI 9.1.0.153 ile gelen bu mod, kişilerin telefonun arkasındaki iki kamerayı da kullanarak aynı anda video çekmesine imkan tanıyor. Telefon bu mod açıldığı zaman hem geniş açı hem de zoom lensten gelen görüntüyü yan yana getiriyor ve böylece oldukça ilginç çekimler gerçekleştirilebiliyor. Bir örneğini yukarıda izleyebileceğiniz mod, yaratıcı kişilerin elinde harikalar yaratacak izlenimi oluşturuyor. Video tarafı P20 Pro ve Mate 20 Pro gibi fotoğraf kadar güçlü olmayan P30 Pro, yeni moduyla video tarafında da  öne çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P30 Pro çok gelişmiş bir model

Bu arada yayımlanan güncelleme ile gelen başka özellikler de var. Örneğin yeni eklenen “Charming” fotoğraf modu ile daha fazla arka bulanıklığının olduğu fotoğraflar çekilebiliyor. Buna ek olarak Android’in nisan güvenlik paketini taşıyan güncelleme, yakında herkes için çıkacak deniyor. Türkiye’de de resmi olarak satılan P30 Pro, biliyorsunuz kamerası kadar performansı, pil ömrü ve tasarımıyla da öne çıkmayı biliyor. Telefonun normal kullanımda iki günü rahatlıkla çıkardığı en çok takdir gören detaylar arasında başı çekiyor.