reklamı kapat

POPÜLER

Turk_Telekom

Türkiye’de internet kullanım oranındaki değişim belli oldu

Türk Telekom Üst Yöneticisi Paul Doany, Türkiye’deki internet kullanımıyla ilgili bilgi paylaştı. Türk Telekom Üst Yöneticisi Paul Doany, “İnternetle Hayat Kolay” etkinliğinde konuştu.

Türk Telekom CEO’su Paul Doany, Türkiye’de internet kullanımı yüzde 48’den yüzde 72’ye yükseldiğini belirtti. Doany, Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) verilerine göre, 2014’ten bu yana Türkiye’de internet kullanımının yüzde 48’den yüzde 72’ye yükseldiğini kaydetti

Doany, kadınların internet kullanım oranlarının yüzde 38’den yüzde 65’e, bilgisayar kullanımı oranlarının ise yüzde 39’dan yüzde 50’ye çıktığını dile getirdi.

Doany, internet kullanımı oranlarının artmasında ve farkındalık sağlanmasında Türk Telekom’un da kurumsal sosyal sorumluluk projesi olan İnternetle Hayat Kolay gibi çalışmaların büyük önem taşıdığını söyledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türk Telekom CEO’sundan açıklama

Türkiye’nin doğusu ile batısı, kentsel bölgeleri ile kırsal bölgeleri arasında gözlemlenen dijital uçurumun kadınların işgücüne katılım oranlarında da kendini gösterdiğine dikkati çeken Doany, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Projenin 5 yıllık süresi boyunca Türkiye’nin dijital dönüşümü kapsamında ülkenin bilgi toplumuna geçiş sürecine, elde ettiği büyük başarılar ile önemli ölçüde katkı sağlayan İnternetle Hayat Kolay projesinin yeni döneminde de kadınlara olan desteğini sürdüreceğini açıklamanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyorum. İnternetle Hayat Kolay projesini başarıyla tamamlamamızın ardından yeni döneminde kadınların bilgi ve iletişim teknolojilerini kullanım kapasitelerini yeni projelerle geliştirip zenginleştirerek üretime ve istihdama katılımlarını artırmayı hedefliyoruz.”

İlginizi Çekebilir

Sharp imzalı katlanabilir OLED ekran