reklamı kapat

POPÜLER

Türk Telekom, ‘her evde internet’ dönemini başlatıyor

 - Güncelleme: 14 Haziran 2010 13:50

Türk Telekom, yeni başlattığı Her Eve İnternet uygulaması ile her eve internet getiriyor.  Evlerde internet kullanımını arttıracak ve herkesi internet kullanıcısı yapacak olan Her Eve İnternet uygulamasının fiyatı ise tüm vergiler dahil günlük 3 TL. Her Eve İnternet paketini internet servis sağlayıcılarına ile müşterilerine ulaştıracak olan Türk Telekom, Her Eve İnternet paketi kapsamsında, sabah 03:00’dan ertesi sabah 03:00’a kadar kullanım imkanı sunmasının yanında, 500 MB’a kadar da kota sunuyor. Böylece günlük işlemlerini rahatlıkla halledebilecek olan kullanıcılar, servis dahilinde 1 megabit indirme ve 256 killobit yükleme hızlarının da sahibi olacaklar.

“HER EVİ İNTERNETLE TANIŞTIRACAĞIZ”
Türk Telekom Operasyon Başkanı Celalettin Dinçer’in ve Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan’ın katıldığı bir basın toplantısında açıklanan Her Eve İnternet servisi hakkında, evinde henüz internet bağlantısı bulunmayan kullanıcıları hedef aldıklarını ve onları internetle tanıştırmayı amaçladıklarını, ancak projeden halihazırda ADSL kullanan kullanıcılarının da faydalanabileceklerini söyleyen Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan, ayrıca şunları söyledi: “2010 yılı mart ayı sonu itibariyle Türkiye’de ADSL kullanıcısı sayısı 6.5 milyona yaklaştı. Ancak bunu yeterli bulmuyoruz. Hedefimiz her haneyi internetle tanıştırmak. Her Eve İnternet paketiyle sunduğumuz yeni fiyatlandırma modelimizle bu hedefimizi gerçekleştireceğiz. Tüm internet servis sağlayıcılarına sunduğumuz bu hizmet ile internete basit ve kolay erişimin yolunu da açmış olduk. Türkiye’de internet kullanımını yaygınlaştırmak için önümüzdeki dönemlerde de çalışmalarımızı aynı kararlılıkla sürdürerek, toplumda bilgiye erişimin olanaklarını artıracağız.”

“8 MBPS KULLANANLARIN SAYISI 2.8 MİLYONA ULAŞTI”
Yine toplantıda konuşan Türk Telekom Operasyon Başkanı Celalettin Dinçer ise, bugüne kadar yaptıkları yatırımlarla ADSL hizmetinin hız ve hizmet kalitesini sürekli geliştirdiklerini ve bunun ülkemizde internet erişiminde yaşanan artışta önemli rol üstlendiğine dikkat çekti. Gerek bağlantı hızlarında, gerek hizmet kalitesi ve çeşitliliğinde sürekli yatırımlar yaptıklarının altını çizen Dinçer, “Yatırımlarımız sonucunda minimum bağlantı hızı 2005 yılında 256 kbps iken, 2010 yılında 4 kat artışla 1 Mbps’e ulaştı. Maksimum bağlantı hızı da bu yıllar arasında 16 kat artarak 2 Mbps’den 32 Mbps’ye çıktı,” dedi ve geçtiğimiz dönemde internete kolay ve avantajlı erişim için kampanyalar düzenlediklerini belirterek, 2009 yılında sundukları 8 Mbps’e ADSL paketlerinin kullanıcı sayısının 2.8 milyona ulaştığını da söyleyip sözlerini noktaladı.