reklamı kapat

POPÜLER

Türk Telekom

Türk Telekom: “Türkiye eve kadar fiberde Avrupa’da zirveye oynuyor”

 - Güncelleme: 21 Mart 2024 10:26

Bugün bir resmi basın bülteni paylaşan Türk Telekom, “Türkiye eve kadar fiberde Avrupa’da zirveye oynuyor” açıklamasını yaptı.

Bu konuda firmadan gelen resmi açıklama tam olarak şöyle oldu: “Türkiye’nin dijital dönüşümünün öncüsü olan Türk Telekom, herkes için yüksek hızda erişilebilir internet mottosuyla 81 ilin her köşesini fiber ağlarla örüyor. Fiber altyapı çalışmalarını aralıksız sürdürerek fiber ağ uzunluğunu 2023 yıl sonu itibariyle 437 bin km’ye ulaştıran Türk Telekom’un yoğun faaliyetleriyle Türkiye, FTTH Council Europe’a göre eve kadar fiber erişim sayısında Avrupa’da ikinci sıraya yükseldi. Almanya Berlin’de düzenlenen ve fiber internet alanındaki en önemli organizasyonlardan FTTH Council Europe’un sunduğu FTTH/B Market Panorama in Europe raporuna göre Türkiye; eve kadar fiberde 18 milyon hane erişimi ile Fransa’nın ardından, diğer Avrupa ülkelerinin önünde yer aldı. ” Süreçle alakalı olarak herkes için erişilebilir ve yüksek hızda iletişim sunmak amacıyla Türkiye’yi uçtan uca fiber ağlarla ördüklerini belirten Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, “Türkiye’nin dijital dönüşümüne öncülük ederken, sadece merkeze değil herkese hizmet anlayışıyla, ülkemizin her köşesindeki kullanıcıları yüksek hızda internetle buluşturmak için yatırımlarımızı aralıksız sürdürüyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yenilikçi çözümlerdeki öncü rolümüzle; bölgemizin teknoloji sağlayıcısı olmak ve Türkiye’yi yeni nesil teknolojilerde dünyaya yön veren bir konuma taşımak hedefimizle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yeni nesil teknolojilerin ve 5G’nin olmazsa olmazı fiber altyapı için de gece gündüz çalışarak 81 ilimizin her noktasına fiber taşıyoruz. Türkiye’de 5G ve yeni nesil teknolojilerin verimli çalışmasına olanak sağlayacak fiber altyapı sürecini başarılı bir strateji ile emin adımlarla yürütüyoruz. FTTH Council Europe’un güncel raporu da bu konuda ne kadar kararlı olduğumuzu kanıtlıyor” dedi.

Türk Telekom açıklaması yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu

İLGİLİ HABERLER