reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Apple Watch

watchOS kodlarında gizli Apple Watch sürprizi

Apple Watch‘un yeni sürümü için çalışmaları devam eden Apple’ın watchOS beta 4.3.1 sürümünde gelecek yeniliklerle ilgili bazı ipuçları kullanıcıları bekliyor.

Apple’ın en popüler aksesuarlarından olan Apple Watch, işletim sistemini geliştirmeye devam ediyor. Onlardan biri 9to5mac‘in gözüne çarpan “eski uygulamaları yenileme” uyarısıydı. Hatırlarsanız Instagram haberinde de bundan bahsetmiştik. Apple, akıllı saatindeki uygulamaları güncel tutabilmek için uygulama geliştiricileri düzenli güncelleme yapmaya itiyor. Nitekim WatchKit (watchOS 1) uygulamaları watchOS 5’e geçişle beraber çalışmayacak. Apple da bunun için beta versiyonunda bir uyarı sistemi deniyor. Instagram da ilk çıktığından bu yana güncellemediği uygulamayı bu sebeple aniden Apple Watch’un mağazasından kaldırmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

3. parti saat kadranları

watchOS 4.3.1 beta versiyonunda keşfedilen yeni detaysa Apple’ın uzun süredir direndiği 3. parti saat kadran tasarımını kullanıcılara sunacağını işaret ediyor. Beta kodlarının incelenmesiyle ortaya çıkan bu olasılık şimdilik resmi bir açıklamaya sahip değil. Ancak bu özelliğin gelmesi kişiselleştirme açısından kullanıcılara daha özgür bir alan sağlayacaktır. Apple, watchOS 5 duyurusunu haziran ayında gerçekleşecek olan WWDC konferansında yapacak. 3. parti saat arayüzü desteğinin yeni sürümle birlikte gelip gelmeyeceği de bu konferansla beraber netlik kazanacak. En azından watchOS 5 için…

Öte yandan saat arayüzündense watchOS 5’le beraber bazı uygulamaların yenilenme zorunluluğu kullanıcılar için daha öncelikli bir problem gibi. Instagram gibi popüler bir uygulamanın watchOS 5 ile geri dönüp dönmeyeceği dehala bir muamma.