reklamı kapat

POPÜLER

watchOS 2

watchOS 2 ile gelen tüm yenilikler

Apple, dün sabah 10:00’da gerçekleştirdiği Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda Apple Watch’un yeni işletim sistemi watchOS 2’yi de tanıttı. watchOS 2 işletim sistemi ile birlikte daha fazla kadran, daha hızlı ve daha güçlü uygulamalar ve daha hızlı iletişim seçenekleri yer alıyor.

watchOS 2
Apple Watch’u kişiselleştirmenin yepyeni yollarına olanak sunan watchOS 2 sayesinde kullanıcılar dünyanın en ikonik yerlerinde 24 saat boyunca çekilmiş hızlandırılmış videolardan dilediklerini seçebiliyor. Bu şehirler arasında Hong Kong, Londra, New York ve Şanghay bulunuyor. Apple Watch’a bundan böyle Fotoğraflar uygulamasından, sizin için özel olan bir fotoğrafı seçip kadran olarak ayarlamak mümkün. Bileğinizi her kaldırdığınızda, Favoriler’deki veya seçtiğiniz fotoğraf albümündeki herhangi bir resim, saat kadranında beliriyor.

watchOS 2
watchOS 2’deki yeni bir özellik olan Zamanda Yolculuk ile Digital Crown’u çevirerek dün, bugün ve yarının etkinlikleri hakkında bilgi alınabiliyor. Kullanıcılar yarınki öğle yemeğinde havanın nasıl olacağını görebileceği gibi günün ilerleyen saatleri için programlarına göz atabiliyor veya geçmişe doğru giderek, kaçırdıkları haber başlıklarını okuyabiliyor.

watchOS 2
WatchOS 2 ile birlikte gelen bir diğer yenilik ise baş ucu modu. Kullanıcılar bundan böyle saatlerini bileklerinden çıkardıktan sonra da kullanmaya devam edebiliyor. Bunun için kullanıcıların saatlerini yan yatırıp şarja takmaları yeterli. Bu işlemin ardından Apple Watch otomatik olarak Baş ucu moduna geçiyor ve ekrana, Digital Crown’a veya yan düğmeye dokunduğunuzda aydınlanan bir dijital ekran geliyor. Baş ucu mod bunun yanında saat düğmelerine yeni işlevler de ekliyor. Alarmı kapatmak için yan düğmeye, ertelemek içinse Digital Crown’a basılıyor.

Apple Watch
watchOS 2’de bulunan birçok uygulama, doğrudan Apple Watch’ta çalıştığı için çok daha hızlı uygulama yüklenebiliyor. Apple Watch uygulamaları, watchOS 2 sayesinde şimdi çok daha fazlasını yapabiliyor. Uygulamalar; Taptic Engine, Digital Crown, ivmeölçer, nabız sensörü, hoparlör ve mikrofon gibi özelliklerden faydalanıyor. Örneğin Ping uygulaması, golf oynarken kol hareketinizin hızını ölçmek için ivmeölçeri kullanıyor. Strava, antrenmanlarınız sırasında veri toplamak ve göstermek için nabız sensöründen yararlanıyor. Insteon ise, Digital Crown’u kullanarak evinizdeki ışıkları kontrol etmenizi sağlıyor. Daha renkli çizimler göndermeye ve toplu taşıma bilgilerini doğrudan bileğinizde görmeye olanak sağlayan watchOS 2, şu an için kayıtlı geliştiriciler için indirmeye sunulmuş durumda. watchOS 2’nin final sürümünün bu yılın sonbaharında yayınlanması bekleniyor.

YORUMLAR