reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch Series 4

watchOS 5.1 güncellemesiyle ilgili önemli haber

Apple, Apple Watch kullanıcıları için watchOS 5.1 güncellemesini indirmeye sunmasının ardından kullanıcılardan gelen şikayet sebebiyle  güncellemeyi durdurdu. Apple’ın yeni güncellemeyi yeniden ne zaman kullanıma sunacağı ise henüz bilinmiyor.

Apple watchOS 5.1 ile birlikte kullanıcılara 70’den fazla yeni emoji sunulmuştu. Güncelleme bununla birlikte Grup FaceTime ve yeni saat arayüzlerini de getirmişti. Eğer watchOS 5.1’i akıllı saatinize yüklemediyseniz şu an için yüklememenizde yarar var.  WatchOS 5.1’i akıllı saatinize yüklediyseniz Apple Watch’unuzuda donma sorunu yaşayabilirsiniz. Bu sorunu ortadan kaldırmak için akıllı saatinizi ne yazık ki servise götürmeniz gerekiyor. Saatin yeniden başlatılması ve eşleştirilen iPhone üzerinden silseniz dahi sorunun devam edeceğini belirtelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

watchOS 5 ne gibi yenilikler sunuyor?

Aktivite uygulamasında yapılan yeniliklerle gelen watchOS 5’te arkadaşlarınızla 7 günlük yarışmalar oluşturmak mümkün. Bu sayede kişiler bir hafta boyuca birbirlerini geçmeye çalışıyor ve böylece daha aktif olabiliyor. Yoga ve tırmanma aktivitelerinin yer aldığı watchOS 5, koşu tarafında da yeniliklere sahip. Periyodik hız özelliği,kullanıcıların istedikleri zaman bir önceki kilometreyi tamamlama sürelerini görmeye olanak tanıyor.

watchOS 5 ile, koşu yaparken bir dakikada atılan adım sayısı görülebiliyor. Optimum kadansınızda koşmanız verimliliğinizi artırmaya ve sakatlanma riskinizi azaltmaya yardımcı oluyor. Güncellemenin sunduğu en dikkat çekici yenilik ise Walkie-Talkie özelliği. Uyumlu bir Apple Watch’u olan kullanıcılarla eğlenceli bir şekilde sohbet etmek mümkün. Telsiz gibi çalışan eski bir sistemi akıllı saatine getiren şirket, ilginç ve eğlenceli bir yapı kurmuş durumda. Siri ana ekranında artık daha çok bilgi verebilen işletim sistemi, iOS 12’ye gelen Siri kısayollarına da destek veriyor. Artık Siri ile konuşmak için saatin kaldırılmasına gerek bırakmayan işletim sistemi, daha gelişmiş bildirimlerle de dikkat çekiyor. Yeni gelen interaktif bildirimler ise saat üzerinden kontrolü çok daha kolay hale getiriyor.

Apple Watch Series 4 tanıtımı