reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Apple Watch watchOS 6.1

Eski Apple Watch sahiplerini sevindirecek güncelleme yayında

Apple Watch Series 1 ve Series 2 kullanıcıları için beklenen destek nihayet geldi. watchOS 6.1 güncellemesi eski modelleri yeni sisteme geçiriyor.

Advertisement

Apple Watch Series 5 ile beraber geçtiğimiz watchOS 6 ne yazık ki Series 1 ve Series 2 kullanıcılarını kadrajın dışında bırakmıştı. Yeni işletim sistemiyle beraber gelen yeni saat arayüzleri serinin ilk iki modeliyle uyumluluk göstermiyordu. Ancak yenilenen işletim sistemi beraberinde pek çok yeni ilk parti uygulamayı da getiriyordu. Aynı zamanda akıllı saatlere App Store’u da dahil eden güncelleme esasen ilk iki nesil için büyük değişiklikler barındırıyordu. Şimdi ise nihayet ilk iki nesle sahip kullanıcılar güncellemeye kavuşuyor. Çünkü 6.1 güncellemesi yayında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tüm Apple Watch modelleri için watchOS 6.1 yayında

6.1 güncellemesi Apple’ın tüm kullanıcıları için indirilmeye sunuldu. Yeni güncelleme beraberinde Apple’ın en yeni kablosuz kulaklığı AirPods Pro desteğini de akıllı saatlere getiriyor. Güncellemenin resmi açıklaması ise şu şekilde: “watchOS 6.1, AirPods Pro desteği ekler, iyileştirmeler ve sorun gidermeler içerir. Bu güncelleme Apple Watch Series 1 ve Series 2 aygıtlarında da watchOS 6 sürümünü sunar.

Güncellemeyi telefonunuzdaki Watch uygulamasını açtıktan sonra Genel > Yazılım Güncelleme adımlarını takip ederek yapabilirsiniz. Yine dilerseniz aynı noktada otomatik olarak güncellemeleri yapması talebinde de bulunabilirsiniz. Tabii güncellemeyi yapmak için akıllı saatin şarja takılı olduğundan da emin olmanız gerekiyor. Türkiye de dahil olmak üzere güncelleme halihazırda tüm kullanıcılar için yayında.

İlginizi çekebilir

AirPods Pro tanıtımı