reklamı kapat

POPÜLER

watchOS 8

Apple Watch’lara yenilikler getiren watchOS 8 güncellemesi yayında

Apple, iOS 15 ve iPadOS 15 haricinde watchOS 8 güncellemesini de yayınladı.

Yeni güncelleme sayesinde Apple Watch kullanıcıları yeni özelliklerden faydalanabiliyor. Wallet ve Ev uygulamalarında güncellemelerin yapıldığı watchOS 8, yeniden tasarlanan Nefes uygulamasını da sunuyor. Güncellemede yeni antreman türlerine Yeni Tai Chi ve Pilates de ekleniyor.  Yeni eklenen antreman türleri haricinde kullanıcılar iPhone’larında çektikleri portre fotoğraflarını akıllı saatlerinde görebiliyor. Akıllı saatteki fotoğraflar uygulaması da yeniden tasarlanmış durumda.

Kullanıcılar aynı mesaj içinde Karalama, dikte ve emoji’leri birlikte kullanabiliyor ve dikte edilen mesajlarda sunulan metni düzenleme seçeneğine sahip. watchOS 8, iOS 15’te sunulan, kullanıcıların dikkat dağınıklığını azaltmalarına ve ana odaklanmalarına yardım eden güçlü araç seti Odak’ı da destekliyor. Apple Watch, iOS’te ayarlanmış Odak’lara otomatik olarak uyum sağlıyor. Apple Watch’ta bundan böyle birden fazla sayaç kullanılabiliyor ve Siri ile bunlara “Çamaşır Yıkama Sayacı” veya “Yemek Pişirme Sayacı” gibi özel etiketler verilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

watchOS 8 ile Apple Watch deneyimi zenginleşiyor

watchOS 8’de Harita, Farkındalık, Şu An Çalınan, Telefon, Podcast’ler, Kronometre, Sayaçlar ve Sesli Notlar gibi uygulamalar Hep Açık ekranı destekliyor. Apple Watch’taki yeni Nesneleri Bul uygulaması kullanıcıların Bul ağı aracılığıyla etiketledikleri eşyalarının yerini bulmasına yardımcı oluyor. AssistiveTouch özelliği ise Apple Watch’un ekrana dokunmadan basit el hareketlerini algılamasını ve böylece tek elle kullanılabilmesini sağlıyor.

WatchOS 8 ile uyumlu Apple Watch modelleri

  • Apple Watch Series 3
  • Apple Watch Series 4
  • Apple Watch Series 5
  • Apple Watch SE
  • Apple Watch Series 6
  • Apple Watch Series 7

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi Mix 4’ün kutu içeriğine yakından bakın