reklamı kapat

POPÜLER

McLaren 600LT Spider

McLaren 600LT Spider tüm ihtişamı ile karşımızda [Video]

Bir efsane olarak anılan 1992 McLaren F1, üzerinden çeyrek asır geçmesine rağmen, yapılan modern yenilikler ile birlikte işini hala çok iyi yapan bir süper araba konumunda.

McLaren, F1’den edindiği bu tecrübeyi oldukça iyi kullanmış olacak ki performans, tarz ve kendine özgülük gibi başlıklar altında bir dizi “modern” otomobil üretmeyi başardı. Ancak McLaren modelleri için modern sıfatı oldukça yetersiz kalıyor. Yeni McLaren 600LT Spider işte tam da bu yetersizlik anında ortaya çıkıyor.

Neredeyse aynı ağırlıkta

Yeni McLaren 600LT Spider, kardeşi olan 600LT Coupe‘nin ayak izlerini takip ederek gücü ve dramayı baştan aşağı bir araya getiriyor. Üzeri açılabilir olan bu versiyon özel bir karbon malzemeden üzerilmiş. Bu sayede orjinal versiyonundan yanlızca 50 kilo daha ağır hale gelmiş.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hızlanmanın yeni bir boyutu

3,8 litre hacminde, twin turbolu 592 HP‘lik bu canavar, 0’dan 100 kilometre hıza 2,8 saniyede çıkmayı başarıyor. Bu süre, coupe abisinin sadece 0,2 saniye gerisinde ve son hızı 324 km/s ile sınırlandırılmış. Yurt dışı satış fiyatının ise 256 bin 500 dolar olduğunu hatırlatalım. Tam bir efsane değil mi? Ee, nede olsa bir McLaren!

İlginizi çekebilir

Skoda Kosmiq tanıtımı öncesi göz kırptı