reklamı kapat

POPÜLER

Google Photos

Google’ın Fotoğraflar uygulaması nihayet en temel özelliklerden birine kavuşuyor

Google Photos ya da kısaca Fotoğraflar uygulaması, uzun zamandır eksikliği hissedilen bir özelliği nihayet yeni bir güncellemeyle bünyesine dahil etmeye hazırlanıyor.

Android cihazlarda ön yüklü gelen Fotoğraflar ya da Google Photos uygulaması çoğu kullanıcı için cihazların kendi dahili galerisinden daha cezbedici oluyor. Fotoğrafları yedekleme imkanı, kolay fotoğraf bulma ve benzeri akıllı özelliklerle kullanıcıların hayatını kolaylaştıran uygulamada ise bazı çok temel özellikler yer almıyordu. Örneğin fotoğrafları “favori” olarak işaretleyip ayrı bir klasöre koyma gibi. Google nihayet bu özelliğin geleceğini Twitter hesabından müjdeledi. Artık kullanıcılar uygulama içinde bir fotoğrafı görüntülerken sağ üst köşedeki “yıldız” sembolüne tıklayarak söz konusu fotoğrafı favoriler klasörüne atabilecek. Böylece en sevdiğiniz fotoğrafları derlemek ve bulmak da daha kolay bir hale geliyor. Bu özellik önümüzdeki haftadan itibaren kullanıcılarla buluşturulacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Etkileşim artıyor

Uygulamanın özelliklerini geliştiren ikinci bir yenilik daha duyuruldu. Artık sizinle paylaşılan ya da sizin arkadaşınızla paylaştığınız fotoğraflara “beğeni” atabileceksiniz. Paylaşılan albüm ya da fotoğrafların bulunduğu ekranın sağ alt köşesine bir “kalp” ikonu koyan Google, bu sayede kullanıcıların daha sosyal olmasını amaçlıyor. Bu da kullanıcılar arasındaki etkileşimi artıran bir detay olmuş. Favori özelliği kadar temel değil, ancak olması da zarar teşkil etmiyor.

Fotoğrafları manuel olarak taglemek gibi temel diğer özellikler içinse bir süre daha bekleyeceğiz. Google ne yazık ki konuyla ilgili yeni bir bilgi paylaşmadı.