reklamı kapat

POPÜLER

Google News

Yapay zeka destekli haber uygulaması Google News nihayet iOS’te [İndir]

Google‘ın geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği I/O geliştirici konferansında şirketin haber uygulaması Google News‘un iOS kullanıcılarına sunulacağı müjdelenmişti. Uygulama yayına girdi. Peki bu uygulama beraberinde neler getiriyor?

Yapay zeka destekli yeni haber uygulamasını tanıtan Google, uygulamayı Android kullanıcılarına sunsa da iOS versiyonu hemen yayına alınmamıştı. App Store’da Play Newsstand’in yerini alan News uygulaması, iOS’e de hemen hemen Android’deki deneyimin aynısını getiriyor. Karmaşık bir makine öğrenimli sistemi temeline oturtan uygulama en hızlı şekilde son dakika haberlerini kullanımı kolay bir formatta sunuyor. Yerel haberleri bir araya getiren sistem, kronolojik olarak sunduğu haberler sayesinde en yenileri en hızlı şekilde görmenizi sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kişisel deneyim

Uygulama içinde 4 farklı ana bölüm bulunuyor. “Sizin için” kısmında algoritma ilginizi çekebilecek haberleri bir araya getiriyor. “Başlıklar” kısmı farklı kategorilerde önemli olabilecek haberleri sunuyor. Favori haberleriniz için de ayrı bir sekme bulunuyor. Burada haberlerinizi daha sonra okumak için biriktirebiliyorsunuz. Son kısım ise “Gazetelik”. Burada çeşitli haber kaynaklarına üyeyseniz onlar yer alıyor. Bazı kaynaklar aylık üyelik talep edebiliyor. Gazetelikte ücretli üyelik talep etmeyen ama düzenli olarak sizin takip etmek istediğini kaynaklar da yer alıyor.

Oldukça sade, anlaşılır ve keyifli bir deneyim sunmayı amaçlayan uygulamanın iOS versiyonunu haberin devamında indirebilirsiniz.

  • Fiyat Ücretsiz
  • Boyut 125,1
  • Yükle App Store
YORUMLAR