reklamı kapat

POPÜLER

Samsung kendi haberler uygulamasını geliştiriyor

Uygulama mağazalarında sayısız haber uygulaması bulunuyor. Bu haber uygulamaları dünyadaki tüm haber kaynakları arasından beğenilerinize göre haberler getiriyor ve böylece tek uygulamadan merak edilen tüm haberlere ulaşılabiliyor. Fakat o kadar fazla haber uygulaması var ki bu uygulamalar arasından sıyrılıp ön plana çıkmak pek kolay olmuyor. Bilindiği üzere Apple bir süredir haberler uygulamasını iOS kullanıcılarına sunuyor. Görünüşe bakılırsa Samsung da tıpkı Apple gibi kendi haber uygulamasını geliştirmek istiyor. 

Belirtilenlere göre Samsung’un üzerinde çalıştığı uygulama yalnızca belirttiğiniz kaynaklardan haberler getirip internet üzerindeki radyo yayınlarını size sunmakla kalmıyor ve fazlasını yapıyor. Bixby Voice ile birlikte haberler içerisinde aramalar yapılabileceği ve herhangi bir online yayının hızlıca dinlenebileceği ifade ediliyor.

Halihazırda Apple ve Google gibi teknoloji devleri kendi haber uygulamalarını sunuyor. Dolayısıyla Samsung’un da bu kervana katılmaması için hiçbir neden bulunmuyor. Daha önce Samsung’un kendi müzik servisini geliştirerek rakiplerine meydan okuduğuna ve Samsung Pay ile mobil ödeme sistemleri konusunda boy gösterdiğine şahit olmuştuk. Dolayısıyla Samsung’un haber uygulaması geliştirmesi pek de mantıksız görünmüyor. Samsung’un konuyla ilgili önümüzdeki dönemlerde bir açıklama yapması bekleniyor. Özellikle Galaxy Note 8 duyurusuyla birlikte böyle bir uygulamanın da tanıtılabileceği düşünülüyor.

YORUMLAR