reklamı kapat

POPÜLER

the staircase

Netflix yeni belgeseli The Staircase’in ilk tanıtımını paylaştı [Video]

Son yılların yükselen internet platformu Netflix orijinal yapımlarına bir yenisini eklemeye hazırlanıyor. Gerçek bir olayın ayrıntılarını gözler önüne seren The Staircase ilk tanıtımıyla dikkat çekmeyi başarıyor. Burada gizemli bir ölümün perde arkası araştırılıyor.

The Staircase belgesel dizisi, eşi Kathleen’in evlerinde bir merdivenin altında ölü bulunmasının ardından onu öldürmekle suçlanan Michael Peterson’un hikayesini konu alıyor. Böylece Michael’ın 16 sene devam eden hukuki mücadelesi başlıyor. Kathleen Peterson‘ın ölümü 2001 senesinde Kuzey Karolina’da gerçekleşiyor. Onun şüpheli ölümü Peterson ailesi için büyük bir üzüntünün yanında hukuki bir probleme dönüşüyor. Çünkü Kathleen’in eşi Michael yerel halk için hem başarılı bir yazar hem de önemli bir figür olarak görülüyor. Fakat ölümün ortaya çıkmasından kısa bir süre sonra baş şüphelilerden biri haline geliyor. Akademi Ödüllü belgesel film yapımcısı Jean-Xavier de Lestrade bu olağandışı hikayenin tutuklama sürecinden hüküm verilmesine kadar her detayını adım adım takip ederek filme alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

The Staircase, olağandışı bir cinayet girişimini konu alan sürükleyici bir belgesel dizisi olmanın yanısıra, günümüz Amerikan adalet sistemini de ele alan bir inceleme. The Staircase, 8 Haziran‘dan itibaren Netflix’teki yerini alacak. Bu enteresan belgesele ait ilk görüntüleri haberimizin girişinde bulabilirsiniz.