reklamı kapat

POPÜLER

80 bin volt elektrik yüklü drone, yan bakanı yere seriyor [Video]

Multikopter veya drone olarak isimlendirilen insansız hava araçları Amazon ve DHL dahil birçok şirketin teslimat amaçlı kullanıma yönelik ilgi odağı haline gelmişti. Ancak bu ilgi beraberinde birçok güvenlik sorusunu da getirmişti. Drone’ların kendilerini nasıl koruyacağı, çalınma veya saldırıya uğrama gibi durumların nasıl önleneceği soruları akıllarda uyanmıştı. Chaotic Moon adlı firmanın ise bu soruna agresif bir çözümü var.

Project C.U.P.I.D (Chaotic Unmaned Personal Intercept Drone) adı verilen drone, 80 bin Voltluk bir şok tabancasına sahip. Şok tabancası, herhangi bir suç şüphelisini anında yere devirebilecek ve güvenlik güçleri müdahale edene kadar olduğu yerde tutabilecek kadar kuvvetli. Projenin donanım tarafında ise Tarot marka drone kullanan ekip, Phazzer marka bir şok tabancasını drone’un kamerasından hedefe nişan alınabilmesi için bir adet lazer ile kombinleyerek savunma sistemini tamamlamış görünüyor.

Kendi güvenlik sistemine sahip drone hem bu insansız araçları kurye olarak kullanmak isteyen firmalar için hem de Dubai polisi gibi güvenlik amaçlı olarak kullanmak isteyen kurumlar için önemli bir gelişme niteliği taşıyor.

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“80 bin volt elektrik yüklü drone, yan bakanı yere seriyor [Video]” için bir cevap

  1. Barış dedi ki:

    ne saçma bir öneri/tasarım.. yakında böyle giderse bu aletler yasaklanacak orası kesin.. Yasaklanmadan hemen bir tane temin edip keyfini çıkartmak istiyorum fakat mümkün olmama olasılığı giderek artıyor ..