reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Samsung Android

Microsoft ve Samsung, Android uygulamalarını Windows 10’a getiriyor

Microsoft ve Samsung, Android cihazlar ve Windows 10 arasında bağ kuran Telefonunuz uygulaması için faydalı özelliği kullanıma sunuyor.

Windows 10 bilgisayarlar için buradan, Android içinse buradan indirebileceğiniz Telefonunuz (Your Phone) uygulaması gelişmeye, yeni imkanlar kazanmaya devam ediyor. Hatırlarsınız geçtiğimiz yıl yapılan bir güncelleme ile uygulamaya Android cihazlara gelen bildirimlere direkt olarak bilgisayarlardan erişim sağlanması imkanı tanımaya başlamıştı. Daha sonra bu süreç standart telefon görüşmesi için de genişletilmişti. Uygulamaya yakın zamanda bir müzik kontrol imkanı da geliyor. Bu sayede kişiler telefonlarında dinledikleri müziği (Örneğin Spotify üstünden) direkt olarak bilgisayarlarından kontrol edebilecek.

Şimdi ise yeni tanıtılan Samsung Galaxy Note 20 serisi için güzel bir adım atıldı. Microsoft ve Samsung, gerçek anlamda Android uygulamalarını Windows 10 içerisine dahil etti. Şimdilik Insider’lara açık olan ancak yakında herkese açılacak özellik, gerçekten bağlı Galaxy Note 20’nin uygulamalarını, Windows 10’daki Telefonunuz uygulaması içerisinde açmanıza ve kullanmanıza imkan tanıyor. Bu da gerçekten oldukça faydalı görünüyor. Desteğin şimdilik sadece Galaxy Note 20’ler için olduğu, ancak ilerleyen dönemde diğer telefonların da destekleneceği aktarılıyor. İlk aşamada her Android uygulamasının sorunsuz çalışmıyor fakat çoğu popüler uygulamada da sorun yok deniyor. Aktarılan uygulamanın klavye ve fare ile yönetilebildiği de aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android telefonlar ile Windows 10 arasında bağlantı artıyor

Bildiğimiz kadarıyla yakın gelecekte kişiler bu uygulamayı kullanarak cihazları arasında “kopyala – yapıştır” da yapabilecek. Yani telefonunuzda kopyaladığınız bir dosyayı / diğer içerikleri bilgisayarınıza aktarabileceksiniz. Bu kullanışı süreç bilgisayardan telefona şeklinde de çalışacak. Ortaya çıkan bu yeni özellik henüz kullanımda değil ancak sızanlar çıkışın çok yakında olduğunu gösteriyor.

İlginizi Çekebilir

Geleceğin oyun servislerinden Project xCloud